A különféle teafajták közül a zöldnek tulajdonítják a legtöbb gyógyító hatást, ami főként a benne lévő antioxidánsoknak köszönhető. Több kutatás során találtak arra bizonyítékot, hogy teázás, különösen a zöld tea rendszeres fogyasztása csökkenti a daganatos betegségek kockázatát. Több szakértő szerint a távol-keleti országokban, Japánban és Kínában a zöld tea rendszeres ivása magyarázza, hogy a rosszindulatú daganatok ritkábban fordulnak elő, mint például Európában.
Két éve a zöld tea egyik antioxidáns összetevőjét vizsgálták nőstény egereken. Az EGCG rövidítéssel jelzett anyag igen hatásosan gátolta a mellrák növekedését, azáltal, hogy akadályozta a daganatsejtek szaporodását és a daganatot tápláló új vérerek kifejlődését.
Hasonló összefüggést mutatnak egy 1996-ban Sanghajban indult vizsgálat most publikált eredményei is. A kutatás során 75 ezer kínai nő részvételével gyűjtöttek adatokat a legfontosabb betegségekre vonatkozóan.
Kiderült, hogy a zöld tea fogyasztása, a vizsgálat alanyainak életkora és az emlőrák kezdete között fontos összefüggés van. Azokban a nőkben, akik 25 éves koruk előtt fogyasztani kezdték a zöld teát, a változó kor előtt ritkábban alakult ki emlőrák.
A kutatók szerint az összefüggés tisztázása még további vizsgálatokat igényel.