A klinikai tesztek bebizonyították, hogy az eljárás kiegészítheti az ultrahangos és a mammográfiás szűrővizsgálatok adta lehetőségeket – olvasható a dziennik.pl hírportálon. A kutatók elsősorban fiatal nőknek ajánlják találmányukat, akik még nem vesznek részt a rendszeres szűrővizsgálatokban, továbbá a genetikailag veszélyeztetett csoportba tartozóknak, illetve azoknak, akiknél ellenjavallt a röntgensugaras vizsgálat.
A kisméretű szűrőeszköz kidolgozásával foglalkozó lengyel társaság leírása szerint a mobil készülékbe ultra vékony, folyadékkristályos réteget építettek be, amely kiszűri a szerven belüli anomáliákat, azaz lehetővé teszi az elváltozások ábrázolását, még mielőtt kifejlődne a tumor. A Braster néven bejegyzett készülék két cserélhető, passzív hőérzékelő képernyő segítségével szűri ki mind a rosszindulatú, mind az enyhébb jellegű képződményeket.
Az uniós támogatással végzett klinikai vizsgálatok összegzése szerint ezer önálló vizsgálatot végeztek el, és a hőábrázoló technológiával kimutatott eredmények egybevágtak a mammográfiai szűrővizsgálatéval.
A szűrőeszközt fejlesztő Braster céget öt lengyel kutató alapította 2008-ban. A cég közlése szerint 2013 második felében jelenhetnek meg a lengyel piacon a mérsékelt áron beszerezhető mobil szűrőeszközök.