Az eszköz ezeket az adatokat wi-fi hálózaton keresztül az ápolónők számítógépére és mobiltelefonjára továbbítja. Az orvosok szerint az eldobható, 35 fontba (13 000 Ft) kerülő tapaszok sípoló jelzéseket küldenek a személyzetnek, ha valamilyen rendellenességet észlelnek – ezzel százak életét mentheti meg, az egészségbiztosításnak pedig milliókat takaríthat meg. A szakértők ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy a technika nem alkalmazható „távírányítású” ápolásként.
A kutatások kimutatták, hogy ha az ápolónők mindig az asztaluknál ülnek, és nem járják végig a kórházi osztályt, a gyenge, idős betegek elszigetelten és magányosan érzik magukat betegségük ijesztő időszakában. Egyesek attól tartanak, hogy ez a fajta távmonitorozás csak még tovább rontja ezt a helyzetet.
Az NHS vezetői azonban mindenképpen tesztelni kívánják a brit fejlesztésű SensiumVitals fantázianevű ragtapaszt. A következő hónapokban tíz NHS felügyelet alatt álló kórházban próbálják ki az új eszközt forgalmas kórházi osztályokon, és zsúfolt sürgősségi osztályokon. A szakértők azt remélik, hogy ha hamarabb sikerül észrevenni a betegek állapotromlását, kevesebben fognak meghalni. A brit Királyi Orvosi Kollégium 2012-es jelentése szerint körülbelül hatezer kórházi beteg hal meg évente elégtelen megfigyelés következtében.