Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://mail.vital.hu)

Szakállal vagy csupasz arccal sikeresebb?

A dilemma a legtöbb férfit utoléri élete egy szakaszában: legyen-e bármilyen arcszőrzete, vagy inkább a simára borotvált arcbőr mellett döntsön.

A kérdés a szakembereket sem hagyja nyugodni, akik nemrégiben arra a felismerése jutottak, hogy a verbális kommunikáció 60 százalékára hatással van az, hogy valakin mekkora arcszőrzet található. A szakáll-pártiak szerint egyébként a férfiak az arcszőrzettől dominánsabbnak és maszkulinabbnak tűnnek, egy vizsgálat szerint pedig a hosszú szakállas férfiakat hozzáértőbbnek és megnyerőbb személyiségnek találja a környezetük. A szakáll-ellenesek szerint ellenben nem biztos, hogy mindig a domináns és férfias szerep a legjobb, állásinterjún például sokszor inkább csapatjátékosokat keresnek, és bizony a személyzeti osztályon dolgozók e tekintetben sokszor inkább a frissen borotvált arcú jelentkezőket részesítik előnyben.

Egy kísérlet során a Northumbria Egyetem pszichológusai férfiak fényképein manipulálták az arcszőrzetet, így ugyanaz a férfi különféle arcszőrzettel volt látható a különböző képeken, majd megkértek 60 nőt, hogy értékeljék azokat. Az eredmények azt mutatták, hogy a nők a szakállas férfiakat férfiasabbnak, ugyanakkor agresszívabbnak is ítélték, ám eközben a társadalmi ranglétrán is magasabbra helyezte őket a többség. Ezzel szemben egy másik kutatás azt találta, hogy minél több szőrzet van egy férfi arcán, annál kevésbé lesz vonzó a nők számára, egy harmadik tanulmány szerint pedig az arcszőrzetnek nem csupán esztétikai célja lehet, hiszen az UV-sugárzás ellen is kiváló védelmet nyújt.

Ezek után ember legyen a talpán, aki el tudja dönteni, mi a jó döntés, legjobb, ha mindenki a saját szívére hallgat. Addig is, ha valaki szívesen növesztene szakállat, ám a szőrzete nem elég erős ehhez, annak a szakértők már kifejlesztettek egy hajnövesztő szerhez hasonló készítményt, amely különféle vitaminok és ásványi anyagok segítségével képes beindítani a szőrnövekedést.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://mail.vital.hu/bajusz-dilemma