Amint arról a Science Translational Medicine című lapban közzétett kutatást vezető dr. Giovanni Traverso, a bostoni Brigham and Women’s Hospital szakembere beszámolt, a találmány nagyban megkönnyítheti a beteget életét, akik nagyobb valószínűséggel szednek be egy orvosságot heti egy alkalommal, mint naponta két-háromszor. A kutatóknak sikerült egy olyan módszert kidolgozniuk, melynek révén a kapszula a gyomor savas környezetében is biztonságban marad, és ahogy fokozatosan oldódik fel, úgy szabadul fel belőle a hatóanyag is napról napra. A szakemberek azt is szabályozni tudják, naponta mekkora mennyiség jusson ki a kapszulából, amely számos betegség, például az Alzheimer-kór, a HIV, a skizofrénia vagy egyes vesebetegségek esetében is bevethető lesz.
Állatbolondoknak itt a legjobb karácsonyi ajándék Amerikából [1]
A kapszulát egy hatágú csillagként kell elképzelni, melynek karjai tartalmazzák az orvosságot. Amikor a beteg beszedi, a karok be vannak hajtva, ám a gyomorba jutva kinyílnak, majd fokozatosan kieresztik a bennük levő hatóanyagot. Sertéseken már kipróbálták a módszert, és tökéletesen működött is, a kapszula apró darabjai pedig az elhasználás után minden gond nélkül távoztak az emésztőszervrendszeren keresztül.
Ennyiszer érné körbe a földet az évente elhasznált PET palackok száma [1]
Embereken jövőre készülnek kipróbálni, ám arra még minden bizonnyal várni kell néhány évet, hogy valóban piacra is kerülhessen a termék. A kutatók azt szeretnék, ha magas vérnyomás, kettestípusú cukorbetegség, magas koleszterinszint, szívbetegség vagy rák esetén is alkalmazható lenne a módszer, sőt az lenne a legideálisabb, ha egy kapszulába többféle betegség ellenszerét is el lehetne helyezni, így egészen személyre szabott gyógyszerekkel láthatnák el az orvosok a pácienseket.