Sokan az érintettek közül nem is tudják, hogy probléma van a hallásukkal. 4-ből egy felnőtt, aki hallását teljesen egészségesnek tartja, halláskárosodásban szenved, állapította meg a CDC. „Körülbelül 20 millió amerikai szenved a mindennapi családi és közösségi élet zajártalmainak köszönhetően hallási problémáktól. Az emberek valószínűleg nem is sejtik, hogy ezek a hétköznapi zajok milyen ártalmasak.” – nyilatkozta Dr. Anne Schuchat, a CDC igazgatója.
Tanulmánya során kutatócsoportja több mint 3500 hallásvizsgálatot hajtott végre, eredményül pedig azt kapták, hogy 5-ből egy résztvevő, akinek munkahelyén nem volt jellemző a zajártalom, halláskárosodásban szenvedett. Míg a 20 és 29 éves kor közötti fiatalok 1/5-énél, addig az 50 és 59 év közötti korosztály ¼-énél volt halláskárosodás megállapítható.
Halláskárosodás akkor lép fel, ha az ember tartósan 85 decibel feletti hanghatásnak van kitéve. Nem is gondolnánk mennyi hétköznapi zaj éri el ezt a kritikus értéket:
Az autóforgalom zaja 80 decibel.
Egy elektromos lombfúvó működése 90 decibeles zajjal jár, és 2 órás működés után halláskárosodást okoz.
Egy rockkoncert 110 decibeles erősségű hanghatást produkál, és már 2 perc után káros.
Egy sziréna 120 decibeles zajt keltve pedig már 1 perc után ártalmas a hallásra.
A korábbi tanulmányokból ismert munkahelyi zajártalom mértéke az utóbbi évek intézkedéseinek köszönhetően jelentősen javult világszerte. Jelen tanulmány eredményeinek fényében úgy tűnik, itt az ideje, hogy a mindennapokban minket érő, ártalmatlannak tűnő zajhatások is hasonló módon csökkentésre kerüljenek.