Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://mail.vital.hu)

Átadták az idei Védőnők a gyermekáldásért díjat

Páratlan önzetlenségük és maximális hivatástudatuk miatt kaptak kitüntetést azok a védőnők, akik sokat tettek nemcsak a várandósok és szoptatós kismamák, valamint az újszülöttek érdekében, hanem eredményesen foglalkoztak olyan párokkal is, akiknél nem volt fogamzás és szerettek volna kisbabát. A kitüntetést 2020-ban Vidáné Válóczi Éva, Borbélyné Horváth Anikó és Katona Csabáné vehették át Soltész Miklóstól, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárától.

Kedden került átadásra a "Védőnői díj a gyermekáldásért" elismerés, amelyet a Babacsalogató alapítvány adományozott. A díjátadást megelőző sajtótájékoztatón az alapítvány kuratóriumának elnöke, Prof. Dr. Ősapay György bemutatta az alapítvány népszaporulatot segítő célkitűzéseit, a Babacsalogató ambulancia rendszer terveit, ahova a babát tervező párok, illetve, a már régóta babára váró párok fordulhatnak hathatós segítségért.

Az idei, immár negyedszer kiosztásra kerülő kitüntetésre azok a védőnők lettek kiválasztva, akik sokat tettek a gyermekáldás eléréséért. A beérkezett jelölések közül a Babacsalogató alapítvány, pontosabban nevén a Meddőség Megelőzéséért és a Jövő Nemzedék Egészségéért alapítvány kuratóriuma három védőnő munkáját oklevéllel és anyagi elismeréssel jutalmazta.

Az alapítvány díját Vidáné Válóczi Éva, Borbélyné Horváth Anikó és Katona Csabáné vehették át Soltész Miklóstól, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárától.

A biológiai óra ketyeg - mondta előadásában Prof. Dr. Rákóczi István nőgyógyász - és kivetített ábráin mutatta mennyire zuhan a fogamzás esélye, ha valaki 25, 35 vagy 45 éves korában próbál fogamzást elérni.

Soltész Miklós a Védőnők a gyermekáldásért díj átadásán elmondta, a kormány különböző családpolitikai intézkedéseinek már látszanak az eredményei, hiszen a termékenységi ráta mára 1,25-ről 1,49-re nőtt, szintén emelkedett - 43 százalékkal - a házasságkötések száma, míg a válásoké 23 százalékkal csökkent, és a terhesség megszakítások száma is 40 ezerről 28 ezerre csökkent. Csordás Ágnes, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke arról beszélt, szeretnének a gyermeket tervező fiatalokhoz is eljutni, segítve őket abban, hogy minél felkészültebben, egészségesebben tudjanak gyermeket vállalni. Mindezek érdekében továbbképzéseket szerveznek majd. Fontos, hogy a védőnői szervezet ebben a munkában olyan partnereket találjon, akik szintén a kívánt gyermekek megszületéséért dolgoznak.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://mail.vital.hu/vedono_munka