Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
A Magyar Tudomány Ünnepén laikusok számára is jól érthetően hallhatunk kiváló összefoglaló előadásokat élvonalbeli kutatók előadásában az MTA youtube csatornáján.
A vakcinák a modern orvostudomány sarokkövei, amelyek minden évben emberek millióinak életét mentik meg.
Az előadás első felében az előadó röviden bemutatja a vakcinák jelentőségét, működését, típusait, kifejlesztésük lépéseit, kitérve a sikeres fejlesztés közben felmerülő akadályokra.
Az előadás második fele a COVID-19 elleni vakcinafejlesztésre összpontosít, különös hangsúllyal az mRNS-vakcinára mint a pandémia visszaszorításában kulcsfontosságú új generációs vakcinatípusra. Az előadó röviden összefoglalja a sikeres nukleozidmódosított mRNS-alapú vakcinák kifejlesztésének főbb állomásait, valamint működésük módját és jövőbeli alkalmazási lehetőségeiket.
Az előadás élőben az MTA Youtube [1] csatornáján követhető, illetve később is megtekinthető.
------------------------------------------------------HIRDETÉS-------------------------------------------
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék:
38 800 Ft HELYETT 15 990 Ft!
Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetünk benne. Füst- és szagmentes!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pardi Norbert biokémikus, az utóbbi 10 évben a messenger RNS (mRNS) alapú vakcinák és terápiás lehetőségek kutatásával foglalkozik. Karikó Katalin es Drew Weissman munkatársaként úttörő szerepet játszott a nukleozidmódosított mRNS-lipid nanopartikula platform kifejlesztésében, majd annak bizonyításában, hogy ez a platform kiválóan alkalmazható új generációs vakcinák létrehozására.
Jelenleg a Pennsylvaniai Egyetem Mikrobiológia Tanszékén vezeti saját laboratóriumát. Főbb kutatási irányai az univerzális influenza és koronavírus elleni vakcina kifejlesztése, a nukleozidmódositott mRNS-lipid nanopartikula vakcinálási platform működési mechanizmusainak megértése, de érintőlegesen rák elleni vakcinák, illetve mRNS-en kódolt monoklonális ellenanyag-terápia kifejlesztésével is foglalkozik.