Miért kell óvatosabbnak lenni a vízparton?
Sokan úgy gondolják, hogy a víztől, a sekély vízben való ücsörgéstől kapnak el különböző nőgyógyászati fertőzéseket, ám valójában igen csekély annak a valószínűsége, hogy ez a probléma okozója. Sokkal inkább a nem megfelelő elővigyázatosság áll a háttérben, mivel néhányan nem számolnak a strandolás során megváltozott körülményekkel (pl. a hosszan tartó nedves közeg), melyek elősegítik a káros mikroorganizmusok bejutását és megtelepedését.
Lactofeel hüvelygél: Kellemes megoldás egy kellemetlen problémára>> [1]
Így kerülheti el a fertőzéseket a strandolás során
• fürdés előtt/után mindig zuhanyozzon le
• legyen önnél váltás fürdőruha
• minél rövidebb ideig legyen a testén nedves fürdőruha, cserélje le, amint nincs vízben
• menstruáció esetén csak a gyengébb napokon fürödjön és a vízből kijövet távolítsa el a tampont (bár a legjobb, ha vérzés alatt nem mártózik meg a vízben)
• mosdóhasználat után mindig mosson alaposan kezet
• lehetőleg ne műszálas fehérneműt viseljen
• antibiotikumos kezelés után használjon hüvelyi probiotikumot
• legyen saját törölközője Nőgyógyászati betegségek a strandszezon alatt
Sajnos olykor megeshet, hogy az illetőnél mégis intim fertőzésre utaló tünetek jelentkeznek- ekkor fontos, hogy mihamarabb forduljon nőgyógyászhoz!
A leggyakoribb nyári fertőzések közé a Candida, a bakteriális vaginózis, az e-coli okozta hólyaghurut, és a különböző gombás fertőzések tartoznak. Amennyiben probléma áll fenn, úgy azt rendszerint igen figyelemfelkeltő tünetek jelzik: megváltozott hüvelyi folyás (megváltozik a színe, állaga, mennyisége, szaga), csípő, égő, viszkető érzés, vörös szeméremajkak, gyakori vizelési inger, csípő, esetleg véres vizelés, alhasi fájdalmak.
Megnézem a Lactofeel hüvelygélt>> [2]
Fontos a mihamarabbi kezelés
Amennyiben valaki ilyen tüneteket tapasztal, úgy fontos, hogy minél hamarabb forduljon szakemberhez, ugyanis kezeletlen esetben akár súlyos gyulladás is kialakulhat, ami akár meddőséghez is vezethet!
A nőgyógyász fizikai vizsgálat és kenetvétel után megállapítja, mi is okozza a fertőzést- ez alapján írja elő a kezelést. Ez leggyakrabban hüvelykúp vagy/és krém formájában történik, amit antibiotikumos terápia egészíthet ki. Ezeken kívül érdemes továbbá hüvelyi probiotikumot is alkalmazni, amivel vissza lehet állítani a Lactobacillusokat, illetve a normál hüvelyi flórát.
Lactofeel hüvelygél: Kellemes megoldás egy kellemetlen problémára
A Lactofeel [3] gyors és hatásos segítséget nyújt a leggyakrabban előforduló hüvelyfertőzés, hüvelygyulladás, a bakteriális vaginózis gyógyításában és segíti a normál pH és hüvelyflóra helyreállítását.
A hüvelyflórát számos tényező befolyásolhatja, például a menstruációs ciklus, a terhesség, a fokozott szexuális aktivitás, a méhen belüli fogamzásgátló eszközök, az illatosított intim higiéniás szerek használata, sőt akár a legkörültekintőbb antibiotikum kúra is. A glikogén és tejsav tartalmú hüvelygélek, mint a Lactofeel visszaállítják a hüvely természetes pH-ját és a hüvely egészséges flóráját.
A Lactofeel a várandósság és szoptatás ideje alatt is használható.
Lactofeel hüvelygél egy orvostechnikai eszköz - CE0344; gyógyászati segédeszköz. A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót [4], vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
Szponzorált tartalom