Idén ünnepli fennállásának 100. évfordulóját a Magyar Gyermekorvosok Társasága (MGYT), a centenárium alkalmából "Szívvel-lélekkel, tudománnyal" mottóval sokszínű programsorozat indul.
Az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményük szerint a programok között helyet kapnak online előadások, szimpóziumok, edukációs kampányok, ősszel pedig egy nagyszabású zeneakadémiai hangverseny vezeti fel a gyermekorvosok éves szakmai kongresszusát, amelyet idén a Házi Gyermekorvosok Egyesületének konferenciájával közösen tartanak.
A jubileumhoz kapcsolódva az MGYT 100 évének történetét bemutató könyv is megjelenik, a Magyar Nemzeti Bank pedig emlékérmet bocsát ki. Felidézték, hogy az 1920-as években kezdett teret hódítani a gyermekbetegségek tudományos alapú megközelítése, gyógyítása, oktatása; gyermekgyógyászati szakmai bázisok, klinikák, gyermekmenhelyek, gyermekkórházak nyíltak számos helyen az országban.
A Magyar Gyermekorvosok Társasága ifj. Bókay János professzor kezdeményezésére 1924-ben alakult meg, célja a magyarországi gyermekgyógyászat tudományos fejlődésének elősegítése, a szakmai tudásanyag bővítése a beteg gyermekek minél magasabb szintű ellátása érdekében.
A centenáriumi programsorozat részeként emléktáblákat helyeznek majd el az első magyar gyermekkórházak falán, az ugyancsak 100 éves debreceni és a pécsi gyermekklinikát külön is köszöntik - ismertették.
A lakossági edukációs kampányok az MGYT honlapján és közösségimédia-felületén lesznek elérhetőek, emellett lesz egy gyermekrajzpályázat is, amelynek középpontjában az egészségtudatosság áll.
A nagyszabású hangversenyt október 30-án tartják majd a Zeneakadémián, erre nemcsak hazai gyermekgyógyászokat, hanem a gyermekek gyógyítását és a tudományos tevékenységet támogatókat, döntéshozókat, cégvezetőket is várnak - olvasható a közleményben.