Az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen Egyesület 22 éve dolgozik azért, hogy az egészséges magyar nők minél többet tudjanak a mellrákról, a betegségben érintettek pedig meggyógyuljanak belőle.
Közeledik az október, sokan tűzik ki a mellrák szimbólumává vált rózsaszín szalagot, és sok intézményt, látnivalót, épületet világítanak ki rózsaszínre a figyelemfelhívás részeként. A szűrési rendszer erőfeszítéseit olyan civil szervezetek is segítik, mint az Egészség Hídja Összefogás (Rózsaszín Lánchíd) és partnerei. Ennek az együttműködésnek is köszönhető, hogy mára szinte 70%-os az átszűrtség a magyar nők körében. A szűrésen való részvétel megbízható módja annak, hogy csökkenjen a betegség miatti halálozás – hiszen a panasz- és tünetmentes nők időről időre megismételt vizsgálatával korai szakaszban kiemelhetik azokat, akiknél tünetet még nem okozó betegség van kialakulóban. Így lehetett elérni azt, hogy bár a mellrákos megbetegedések száma nő, az ez okból történő halálozási adatok nem nőnek.
A felvilágosítás fontos elemei a szűrésen való megjelenés fontosságának kihangosítása, amit kiegészíthet az önvizsgálat végzése; rendszeres testmozgással pedig aktívan lehet tenni minden betegség kockázatának csökkentéséért. Az évente 8-9 ezer új megbetegedést produkáló mellrák mellett Magyarország egészségügyi ellátórendszere szervezett szűrővizsgálatokkal segíti a vastagbélrák és a méhnyakrák megfékezését is.