Cél a külső belső hidratálás A téli bőrápolás során nagyon fontos a megelőzés, vagyis bőrünk kiszáradásának megakadályozása. Fontos, hogy párásítsuk környezetünk száraz levegőjét, így a vízveszteséget is megelőzhetjük. Működtethetünk hidegpárásítót a lakásban, vagy egyszerűen csak helyezzünk egy nedves törölközőt a fűtőtestre, a célnak ez is tökéletes. A megfelelő páratartalmú levegő pedig nem csupán bőrünk, de légutaink egészségéhez is hozzájárul, amely a téli megbetegedések időszakában igencsak hasznos. Íme néhány tipp bőröd szépségének megőrzésére télen is!
● Naponta többször, de leginkább kézmosás után használjunk hidratáló kézkrémet!
● Éjszakára kenjük be kezünket zsíros krémmel, majd húzzunk rá könnyű pamutkesztyűt! Reggelre kézfejünk puha és hidratált lesz. Ugyanezt megtehetjük lábainkkal is.
● Ajkaink ápolására használjunk természetes méhviasztartalmú kozmetikumokat, amelyek egyaránt ápolnak és védenek.
● Használjunk természetes alapanyagú bőrradírt, külön az arc és a test felületére is. Nem kell sűrűn, csupán heti egy alkalommal elegendő. Eltávolítjuk a kiszáradt felhalmozódott hámsetjetet és friss, puha bőrt varázsolunk!
● Ápoljuk arcunkat és testünket magasabb hatóanyagtartalmú és kicsit zsírosabb készítménnyel, mint nyáron.
● Ha síelni megyünk, ne feledkezzünk meg a naptej használatáról sem! Bármennyire is hideg van kint, a magasabb területeken és a hó miatt könnyen leéghet az arcbőrünk. Téli vitaminpótlás A tél során szervezetünk vitaminellátása nem megfelelő, amely bőrünkön is azonnal meglátszik. Megfelelő vitaminpótlással megelőzhetjük a problémát, és segíthetjük a regenerálódást, erősíthetjük immunrendszerünket is!
► A-vitamin: a sejtek vízháztartását tartja karban. Különösen sok A-vitamin található a tojássárgájában, sajtokban, májban és halak húsában, a zöldségek közül a sütőtökben és a sárgarépában.
► B-vitamin: a B2 vitamin hiánya okozza nagyrészt a bőr kiszáradását, kirepedezését. Ezt a vitamint teljes kiőrlésű gabonából készült pékáruk, tej, tojás és élesztő fogyasztásával vihetjük be szervezetünkbe.
► C-vitamin: az immunrendszer erősítéséhez elengedhetetlen. Nagy mennyiségben fordul elő citrusfélékben, a csipkebogyóban és a savanyú káposztában.
► D-vitamin: a napfény hiánya miatt télen a bőr kevésbé képes a D-vitamin előállítására és raktározására. Szedjünk D-vitamin tablettát, együnk tojást, tejtermékeket, halat. D-vitaminban gazdag a vargányagomba és a kakaóbab is.
► E-vitamin: gyorsítja a sebgyógyulást, hatékony a ráncok megelőzésében. Növényi olajok, gabonacsírák, olajos magvak és a tojás tartalmazzák nagy mennyiségben. Utána néztünk a megbízható minőségnek Ha számára is fontos bőre egészsége és hidratáltságának megőrzése, szeretné fenntartani bőre fiatalságát nézze meg cikkünk folytatását, ahol olyan elismert minőségű anyagokat mutatunk be, amelyet bizalommal ajánlunk önnek!
Mézes tej mézszappan [1]
Kleopátra kedvenc szépítőszereit, ezt a két csodálatos anyagot, a mézet és a tejet zártuk szappanunkba. Varázslatos, valódi méz illatát, bőrtápláló összetevőit, különleges formáját nagyra fogod értékelni. A méz tápláló és gyógyító kincs. A kozmetikumok kedvelt alapanyaga, hidratáló, nedvességtartó hatása rugalmassá, puhává teszi a bőrt. Antioxidánsokban gazdag, segít megvédeni a bőrt a káros szabad gyökök ellen, lassítja az öregedési folyamatokat, antibakteriális tulajdonsága gyulladáscsökkentő hatású. Kell ennél több?
Hyaluron szérum – panthenollal [2]
Az arcápolási rutinba közvetlenül az arctisztítás után illeszthető be. Tisztítsd meg alaposan az arcodat, majd 2-3 cseppet tegyél a tenyeredbe a Hyaluron arcszérumból, vidd fel az arcodra. Ezt követően jöhetnek a nehezebb, olajosabb szérumok, hidratálók vagy arckrémek. Naponta kétszer, reggel és este is alkalmazható.
Szponzorált tartalom