2024. December 25. szerda

válaszok: szülész, nőgyógyász

Dr. Petróczi István szülész-nőgyógyász szakorvos válaszol


Mesterségesen?

Méhen kívüli terhességgel mûtöttek meg idén júniusban, a vizsgálatokat most fejeztük be. Férjemnél asthenotoospermiát (gr I.) diagnosztizáltak, nálam pedig a következõ az eredmény: Sterilitas sec. St post salpingotomia pp Grav EU 1. sin am IV. Oclusio tubae 1. sin distalis. Perisalpingitis suboclusiva tubae 1. dex. Ahogy én értettem meg, a bal petevezetékem szinte teljesen átjárhatatlan, a jobb pedig nagyon gyéren. A méhen kívüli a balban akadt le. Ezt megelõzte egy terhességmegszakítás 98-ban, amikor 18 éves voltam (2 hónapos és 2 hetes állapotosan), majd ugyanebben az évben mûtöttek, ekkor a diagnózis: appendicitis ac. Phlegmonosa. Ruptura syítis ovarii L.dex volt (Op.: Appendectomia. Suturae cystis ovarii dex. Drainage cavi douglasi.).

Az újvidéki szülészet sterilitási osztályának vezetõje szerint, aki a kezelõorvosunk, ezek után mesterséges megtermékenyítést javasol. Szerinte a spontás próbálkozásnak ezek után túl nagy a kockázata. A hormonvizsgálatok nálam nagyjából megfelelõek, a vaginális és egyéb kenetminták is rendben vannak. Mielõtt beleegyeznénk a programba, szeretném kikérni az ön véleményét, hogy valóban a mesterséges megtermékenyítés-e az egyetlen, legbiztonságosabb módja a teherbeesésnek?

Amarilla, Újvidék



Röviden: igen. Nem valószínû, hogy más módon sikerülne. Az erre kitalált ún. lombikbébi eljárás sokkal eredményesebb. Ne habozzon, azt válassza! (Már a férje problémája miatt is.)

Dr. Petróczi István




Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés