2024. Május 04. szombat
A fogorvoslás az egészségügy egyik leggyorsabban fejlődő ágazata.
A Szegedi Tudományegyetem professzora az MTI-nek szerdán elmondta, az elmúlt időszakban olyan új gépek, berendezések, alapanyagok, technikák és eljárások jelentek meg, amelyek teljesen megváltoztatták a sokszor kellemetlen, nemritkán fájdalmas, hosszú fogorvosi kezeléseket.
Ahogy az egészségügy más területein, a fogorvoslásban is meghatározó változásokat hozott a digitalizáció. A professzor példaként az akár még egy évtizede is megkerülhetetlen lenyomatvételt említette, amely helyett ma már a fogorvos 3D-szkennerrel tudja elkészíteni a fogak és csonkok digitális modelljét. Az adatokat továbbítja a fogtechnikushoz, ahol 3D-nyomtatással akár órák alatt elkészülhet a nagyon jó minőségű pótlás.
A robbanásszerű fejlődés miatt kiemelkedően fontos a továbbképzés, ezért szervezte meg immár tizenhetedik alkalommal szegedi szimpóziumát az MFE, az eseményen a szakma legkiemelkedőbb képviselői mutatják be - akár testközelből is - az újdonságokat. A konferencián az ország fogorvosképző egyetemein tanuló hallgatók ingyen vehetnek részt, és évek óta az egyesület vendégei a határon túli fogorvosok is - közölte az elnök.
Az idei konferenciára 23 országból mintegy ezer látogató érkezik. A tanácskozás neves előadói közül a svájci Anton Sculean professzort, publikációi alapján a világ talán legismertebb parodontológusát emelte ki Nagy Katalin. Az erdélyi származású szakember - aki magyarul ad majd elő - csütörtökön manuális workshopon mutatja be az érdeklődőknek a csontpótlás csak általa ismert fortélyait.
A rendezvénysorozat történetében második alkalommal szerveznek egész napos képzést a fogászati betegségek megelőzésében tevékenykedő dentálhigiénikus végzettségű szakembereknek, a hallgatóknak, valamint a fogászati asszisztenseknek - tudatta a professzor.
Forrás: MTI
2024. 04. 24.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés