Míg Magyarországon 2000-ben több mint 59 ezer terhesség-megszakítás történt, addigra ez a szám 2008-ra nagyjából 44 ezerre csökkent. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb statisztikai adatai szerint a legnagyobb mértékű csökkenés a 25-29 illetve a 30-34 éves korosztályban figyelhető meg.
Biztató jel, hogy a terhességmegszakítások száma gyorsabban csökken, mint a születéseké, leginkább az idősebb korosztályokban. Az abortuszok élveszületésekhez viszonyított aránya a 25-34 éves korosztályban a legalacsonyabb, tehát az ilyen korú nők körében születik a legtöbb baba az elvetett magzatokhoz képest. Még így is a terhességek majdnem felének művi úton vetnek véget. 2008-ban száz élveszületésre az előző évivel lényegében azonos számú: 45 terhességmegszakítás. Magyarországon 12 percenként esik teherbe úgy egy nő, úgy hogy nem szeretné megtartani kisbabáját.
Köztudott, hogy a terhesség-megszakítás egészség károsodást, akár meddőséget okozhat, amely egy egész életre kihathat – tette hozzá. Azoknál a nőknél, akiknél több abortuszt is végeznek, sokkal magasabb a spontán vetélések és a koraszülések aránya.
A Magyar Család- és Nővédelmi Tudományos Társaság (MCSNTT) országos kampányt indított, hogy felhívja a figyelmet az abortusz veszélyeire, a fogamzásgátlás lehetséges módszereire és arra, hogy akkor is van megoldás, ha a szeretkezés előkészületlenül, váratlanul történik, vagy a fogamzásgátlásba valamiféle hiba, baleset csúszik.
Bártfai György professzor, a Társaság elnöke elmondta, hogy Európa sok országában részben, vagy egészben finanszírozza az egészségbiztosító a sürgősségi tablettákat. A „bajbajutottak” dolgát az is megkönnyíti, hogy egyes országokban a gyógyszert a patikában recept nélkül is megvehetik, míg hazánkban erre nincs lehetőség.
A professzor véleménye szerint a tizenévesek estében a nem kívánt terhesség megelőzhető lenne, megfelelő felvilágosítással, szexuális neveléssel. A magyar tiniknek sajnálatos módon hiányosak az információik a fogamzásgátlás lehetősségeit tekintve. Ez részben annak köszönhető, hogy nagyon sok családban a szexualitás kérdése tabu témának számít, másrészt a fiatalok azt gondolják ők mindent tudnak a nagybetűs életről. Ma már az oktatási intézményekben sem fektetnek kellő hangsúlyt a szexuális felvilágosításra.