2024. November 22. péntek
Az egyik legagresszívebb agydaganat, a glioblastoma multiforme esetén alkalmazott vakcina mintegy 50 százalékkal növeli a túlélési időt – hangzott el az Amerikai Idegsebészeti Társaság tudományos találkozóján Miamiban.

A 2-es fázisú klinikai vizsgálatot 40 glioblastomás beteg bevonásával végezték, akik eredményét 86, alapvetően más típusú terápiában részesülő beteggel hasonlították össze.

A glioblastoma általában a diagnózis felállítását követően 15 hónappal halálhoz vezet, a szóban forgó vizsgálatban azonban sikerült elérni a kezelt csoportban az átlagos 48 hetes túlélést, szemben a vakcinát nem kapó betegek 33 hetével. A hat hónapos túlélési arány is jobb volt kezelteknél, 93 százalék, szemben a nem kezelt csoportban észlelt 68 százalékkal. A regisztrált mellékhatások igen csekélyek voltak.

agydaganat, vakcina, oltás

Az agydaganatos betegek mintegy felének van glioblastomája, a jellemző megjelenési életkor 50-70 év. A kezelés alapját a sebészeti, sugárterápiás és kemoterápiás beavatkozás kombinációja jelenti, azonban ezek eredménye igen csekély.

A Dr. Andrew Parsa és a San Franciscó-i Kaliforniai Egyetem munkatársai által fejlesztett védőoltás paradigmaváltást jelenthet az ellátásban. A vakcinát sebészeti úton eltávolított daganatsejtek felhasználásával állították elő, és a szervezetbe jutva a daganatsejteket célzó immunválaszt ébreszt.


Forrás: Medipress
2012. 04. 23.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -