1. Szerezzen be egy jó hámlasztót!
Első lépésként javasolt a bőrt felfrissíteni, itt az ideje búcsút venni az elhalt hámsejtektől. A test radírozása a legjobb módja a bőr megújításának, ami azért is fontos, mert az önbarnító, vagy a napozás is csak így ad majd egyenletes bőrszínt. Ehhez egy jó testradírra lesz szükség, amit hetente egy-két alkalommal használjunk rendszeresen – javasolja Peterman Krisztina, a Dermatica gyógykozmetikusa. Emellett testradíros tusfürdőt is bevethetünk a cél érdekében. Házilag is készíthetünk testradírt, ha tengeri sót olíva olajjal kenhető állagúra keverünk, az így kapott kencével pedig átdörzsöljük a bőrünket.
2. Védje és táplálja bőrét, hajszálait is!
Miután a bőrt simává és puhává varázsoltuk, jöhet a hidratálás! A testápolók közül válasszuk a bőrtípusunknak és életkorunknak leginkább megfelelőt és használjuk rendszeresen, fürdés után. Itt az ideje a nappali krémet is az évszakhoz igazítani: nehezebb, zsírosabb téli arcápolót könnyebb állagú, legalább 30-as fényvédő faktorral ellátott krémre cserélni. A hajnak is más ápolásra van szüksége a melegebb hónapokban. Frissítsük fel a hajvégeket hajvágással, a szokásos balzsam és hajvégápoló mellett hetente egyszer ápoló hajpakolással is készítsük fel a hajszálakat a napsugarak, meleg és a klóros, vagy tengervíz szárító hatása ellen.
3. Lepje meg magát egy kis kényeztetéssel!
A jó időben előkerülnek a nyitott lábbelik, ezért fontos, hogy a lábfejeket se felejtsük ki a bőrápolási rutinból. Ezen a területen használjunk a lábak – és kezek – bőrének radírozására kifejlesztett terméket. A szezon elején érdemes egy alapos pedikűrnek alávetni magunkat, a szakember által létrehozott állapotot később már könnyebb „szinten tartani”. A kéz bőrének is jól eshet egy alapos radír, paraffinos bőrápolás, kézmasszázs. A kezelést lakkozással zárjuk: az év színe a marsala, de tavasszal a világosabb árnyalatok közül a korall is jó választás.
4. Belső ápolás vitaminokkal
A külső gondoskodás mellett fontos, hogy a bőrt belülről is tápláljuk. A napozásra felkészítő kúrát a fényterhelés előtt 3-4 héttel érdemes megkezdeni. Az egyes étrend-kiegészítők összetétele eltérő lehet, de a bőr számára hasznos összetevőkről általánosságban elmondható, hogy a szelén és a cink tartalmú készítmények védik a sejteket a káros UVA és UVB sugárzással szemben. A karotinoidok óvják a sejtmembránokat. Az omega 3 és 6 zsírsavak fenntartják a bőr vízháztartását és javítják a hidratáltságát, az A-, C- és E-vitamin pedig a kollagéntermelődés és a mikrokeringés serkentésével fejtenek ki pozitív hatást.
5. Viszlát, narancsbőr!
A szépségszalonok kínálatában több típusú professzionális anticellulit kezelés és masszázs elérhető, emellett a bőr feszesítésére használhatunk otthoni készítményeket is. A termékek többsége azt ígéri, hogy hozzáadott hatóanyagainak köszönhetően, a vérkeringés fokozásával segíti az érintett területen lerakódott zsírszövet lebontását. Azonban egyik krém sem csodaszer, ezért jó, ha az életmódunk is segíti a kedvező változást. A fehérliszt és fehér cukor mellőzése, és a rendszeres mozgás hatékonyan képes távol tartani, de legalábbis mérsékelni a nem kívánt bőrmélyedések megjelenését a combok, fenék és has területén.