Az amerikai Nemzeti Egészségügyi és Táplálkozási Felmérés szerint az emberek 61,6 százaléka mondta azt, hogy elolvassa az élelmiszercímkéken lévő tápanyagtáblázatot, 51,6 százalék pedig általában az összetevők listáját is megnézi. Kevesebben, a válaszadók 47,2 százaléka figyel oda arra, hogy az adott ételből mekkora a javasolt adag; 43,8 százalék pedig a feltüntetett egészségügyi hatásokat is figyeli, legalábbis akkor, ha nem tud dönteni.
Az adatok elemzése alapján jelentős különbségek voltak a címkéket áttanulmányozók és az azt nem olvasók között a teljes kalória-, zsír-, koleszterin-, nátrium-, élelmi rost- és cukorfogyasztásban.
„Ha ezek a címkék komolyabb hatással vannak közegészségügyre, gyakoribbá kell tenni használatukat az Egyesült Államokban” – mondta a tanulmány szerzője, Nicholas J. Ollberding, a Columbia Egyetem Egészség- és Viselkedéstudományi Tanszék kutatója. Bár a feliratok önmagukban nem elegendőek ahhoz, hogy megváltoztassák az emberek szokásait, de hasznos eszközt jelentenek az elhízás elleni küzdelemben és a táplálkozással kapcsolatos krónikus betegségek megelőzésében.