A most 37 éves nő hetente többször is tapasztalta a tüneteket, és alkalmanként arról számolt be, hogy úgy érzi, férfivé változott. Ilyenkor férfiasnak hallotta a hangját, illetve egyszer, amikor a karjára pillantott, azt is férfiasnak látta. Az érzékcsalódás nemcsak önmagát érintette, egyes nőket szintén férfinak érzékelt.
Mindezt megelőzően a nő teljesen egészségesnek tűnt, kórelőzményében semmilyen mentális zavar nem szerepelt, eltekintve a felnőttkori depresszió tüneteitől. Burkhard Kasper, a németországi Erlangeni Egyetem neurológusa szerint a betegnél soha nem jelentkezett hasonló jelenség a rohamokon kívül. Később az epilepsziaellenes gyógyszerek enyhítették az érzékcsalódásokat és a többi tünetet.
A nőn végzett MRI-vizsgálat felfedte, hogy az érzékcsalódásokat egy az agyában lévő daganat, egy általában jóindulatúnak tartott ganglioglioma okozta. A daganat az agy jobboldali amygdalájában volt, melynek szabálytalan működése a jobb halántéklebeny környékén volt látható. Az amygdala fontos szerepet játszik az emberi önkép kialakításában, beleértve az olyan aspektusokat, mint a család, az érzelmi állapot, a nemi identitás. Korábbi kutatások során kimutatták, hogy a halántéklebeny elektromos ingerlése hatással van a szexuális önképre.
Mindezek felvetik a nemi percepciót befolyásoló agyi idegpályák létezését. A kutatók olyan eljárásokat szeretnének kidolgozni, amelyekkel felmérhetővé válhat, hogyan tudjuk megkülönböztetni a nemeket, és amelyekkel a német beteg esetét is tovább lehetne tanulmányozni.