2025. Január 10. péntek

Az injekciós tűk használata rengeteg beteg életét keseríti meg nap, mint nap, és a legtöbbjüknek egyáltalán nincs alternatívája. A Massachusetts Műszaki Egyetem (MIT) és a ZetrOZ cég szakértői jelenleg egy uPill elnevezésű ultrahangos kapszula kifejlesztésén dolgoznak, ami egészen új távlatokat nyithat meg a gyógyszerpiacon és segíthet alternatívát nyújtani az injekciókkal szemben.



A naponta injekciózásra szoruló betegek életminősége és állapota jelentősen javulhatna, ha az injekciót felválthatná a szájon át szedhető gyógyszerezés. Utóbbi a cukorbetegek számára például nem megfelelő, mert a hatóanyag nem szívódik fel elég gyorsan.

Laboratórium

Egy új, a Massachusetts Műszaki Egyetem és a ZetrOZ cég fejlesztése alatt álló kapszula ultrahanggal segíti a hatóanyagok felszívódását a gyomor- és bélrendszerben. A tudósok célja olyan gyógyszerforma előállítása, ami olcsó, nem invazív módon segíthet a betegek életének megkönnyítésében. A uPill fejlesztőinek elképzelése szerint az eszköz lehetővé tenné, hogy az eddig csak injekciózással megoldható kezelések a jövőben szájon át gyógyszerezéssel is hatékonyak legyenek.A uPill apró kapszula, ami ultrahang jeleket küld a gyomor- és bélrendszernek, miközben célba juttatja a gyógyszert. Az ultrahang elősegíti a hatóanyagok gyors és hatékony felszívódását. Az ultrahangos eszköz annyira apró, hogy elfér egy miniatűr kapszulában, amit így könnyedén le lehet nyelni. „A uPill néhány éven belül a piacra kerülhet és mindenki számára elérhetővé válhat. Az állatkísérletek jelenleg is folynak, és az előzetes vizsgálatok rendkívül bíztatóak" - írják a kutatók.


Forrás: Medipress

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés