2024. December 21. szombat

Legyen dús és fényes!

Az egészséges, szép haj titkai
1 . oldal
Hajat mosni is tudni kell -  Hajápolók gyógynövényekből és a kamrából
Fejünk egyik legfontosabb éke az a kb. 100-150 ezer hajszál, mely kinél dús, fénylő és erős zuhatagot, kinél ritkás, fakó pamacsokat jelent. Az viszont mindenkiben közös, hogy vágyai közt inkább az előbbi szerepel, de mit tehetünk, ha ez nem adatott meg?

A haj elsősorban védő szerepet tölt be, a nap káros sugaraitól, a hidegtől és a melegtől óvja fejünket. Színe, vastagsága és sűrűsége nagyrészt öröklött, de a környezeti tényezők is nagyban befolyásolják, az időjárási viszontagságok károsíthatják, nem is beszélve az olyan civilizációs ártalmakról, mint a levegőben lévő szennyeződések, a klóros uszodai és csapvíz, vagy a hajfestés.

A külső tényezők mellett a haj állapotát szervezetünk egészsége is befolyásolja. A hajhullás hátterében például hormonális problémák, vagy vitaminhiány is állhat, a korpásodást pedig rendszerint gombák okozzák, ezért komolyabb probléma esetén érdemes hajgyógyászhoz vagy bőrgyógyászhoz fordulni.

_______________________________ajánló____________________________

 

 Visszajöhet az ősz haj eredeti színe?

 

Igen, vissza! Elég hozzá 28 nap. Ezzel a klinikailag is tesztelt francia termékkel 28 nap alatt fokozatosan visszatér az ősz haj hajdanvolt, eredeti színe.  Nem hajfestékről van szó, hanem egy olyan természetes hatóanyagról, ami a haj keratinjával kapcsolatba lépve "újraéleszti" a haj eredeti színét.

Na, erről én is tudni akarok>>> ___________________________________________________________________

Hajat mosni is tudni kell

A sampon- és hajápoló-reklámok soha nem látott gazdagságban hirdetik a termékeket, nincs az az ember, aki ne találna hajtípusának, problémájának megfelelő ápolószert. A hajmosáshoz kímélő sampont válasszunk, melyet ha hígítva, kisebb adagban használunk, a mindennapos mosás sem tesz kárt hajunkban. Hajmosás közben gyengéden masszírozzuk meg a fejbőrt, végül a sampont alaposan öblítsük le. A hajat ne fésüljük ki vizesen, és a törölközővel is csak itassuk le róla a vizet, ne dörzsöljük, mert töredezetté válhat; ha lehet, a hajszárítót is mellőzzük. Ha mégis használjuk, inkább alacsony fokozaton tegyük, a magas hőmérséklet ugyanis károsíthatja a hajat.

Haj dús fényes

Hajmosás után használjunk balzsamot, hogy hajunk fényesebb és könnyebben kifésülhető legyen – ehhez ritka fogazatú, természetes anyagból készült fésűt, kefét használjunk.

Nyáron a haj nagyobb igénybevételnek van kitéve, ezért több törődést is igényel. A tengervizet mindig öblítsük le róla, a nyaralás, de akár egy nagyobb strandolás után pedig jót teszünk vele, ha tápláló hajpakolással ápoljuk.

Hajápolók gyógynövényekből és a kamrából

Egyszerűen készíthetünk pakolásokat, öblítőket otthon is gyógynövényekből, olajokból. A gyógynövények serkentik a hajhagymák működését, és a különféle hajproblémák is sikeresen kezelhetők segítségükkel. Készítsünk forrázatot a következő gyógynövényekből, mosás után öblítsük le vele a hajat, majd hagyjuk megszáradni:

Korpás hajra: kakukkfű, kamilla, zsálya, rozmaring, csalán, oroszlánszájvirág
Zsíros hajra: kamilla, csalán, rozmaring, bojtorján, citromfű
Száraz fejbőrre: búzavirág
Hajhullás ellen: csalán, rozmaring, zsálya

1 liter vízhez 1 maréknyit tegyünk a gyógynövényekből, forrázzuk le vízzel, és hagyjuk állni legalább 10 percig. Készíthetünk belőlük keveréket is, de akár egyféle gyógynövényt is használhatunk a fentiekből az adott problémára.

A viszkető fejbőr ellenszere lehet az almaecetes öblítő (1 liter víz és 1-2 dl almaecet keveréke), vagy a borsmentás hajvíz: ehhez 1 csésze almaecetet, 2 csésze vizet és 1 marék szárított borsmentát kb. tíz percen át lassú tűzön főzzünk, majd szűrjük le. Hajmosás után öblítsük le a hajat, és hagyjuk megszáradni.

A különféle olajok, olajos pakolások leginkább a száraz, fénytelen, töredezett hajat segítenek rendbe tenni, de az egészséges hajnak sem ártanak: vitalizálják és fényesebbé teszik.

Tápláló pakoláshoz keverjünk össze 2 evőkanál ricinusolajat egy tojássárgájával, masszírozzuk a hajba, tekerjünk rá folpackot, majd egy törölközőt, és fél-egy órán át hagyjuk hatni; végül samponnal alaposan mossuk át a hajat.


Szerző: Nagy Tímea

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés