Az Action on Hearing Loss nevű, halláskárosodás ellen fellépő brit kampánycsoport ezer felnőttet kérdezett meg a témában. A válaszadók kétharmada zenelejátszóján sem vette figyelembe a biztonságosként meghatározott küszöbértéket. Mindez sajnos növeli a fülzúgás, más néven tinnitus kockázatát. Paul Oakenfold, a világhírű lemezlovas arra buzdítja a közönséget ennek kapcsán, hogy viseljen füldugót a szórakozóhelyeken és „tekerje le a hangerőt”.
A felmérés során megkérdezettek fele naponta 1-6 órán keresztül hallgat zenét, ami akár az ébren töltött idő harmadát is kiteheti. Ennek részét képezi a munkahelyi háttérzene, valamint a közlekedés közben használt MP3-lejátszó. A résztvevők ötöde ugyanakkor semmilyen lépést nem tenne annak érdekében, hogy megvédje magát a halláskárosodástól.
Az Action on Hearing Loss adatai szerint az Egyesült Királyság minden tizedik állampolgára napi szinten küzd tinnitus-szal, ami az „enyhe csengéstől” a „hangos morgásig” terjedhet a fülben és a fejben. Magyarországon legalább félmilliósra becsülik az érintettek táborát. A jelenség a munkahelyi koncentrációt és az alvás minőségét is hátrányosan befolyásolhatja. A kutatásból világossá válik, hogy az emberek tizede nem tudja, mi az a tinnitus: 3 százalékuk úgy véli, „nagy fülekről” van szó, míg 4 százalékuk „állandó megerőltetés miatti sérülésre” gondolt. „A hosszú ideig tartó hangos zenehallgatás tinnitus-hoz vezethet, ami a halláskárosodás előszobája. A legtöbben tapasztalták már életük során ezt a problémát, de akiknél gyakran előfordul, félelmet, szorongást és tehetetlenséget érezhetnek miatta, ami rontja az életminőségüket” – magyarázta Paul Breckell, a kampánycsoport elnöke.