2025. Január 24. péntek
Tévedés, hogy csak antibiotikus kúra után érdemes a bélflórát prebiotikus hatású élőflórával pótolni! Szükséges végre egy világos magyarázat! A vastagbélflóra kihat a vastagbél állapotára, ezáltal az immunrendszered működésére és az anyagcserére is.

Hogyan? A vastagbélflóra összetétele határozza meg a bélfal egészségét. Ha a rothasztó baktériumok kerülnek túlsúlyba, olyan bio- és endotoxinokat, azaz a szervezetünk által méreganyagnak megítélt vegyületeket bocsátanak ki, amelyek féláteresztővé vagy áteresztővé teszik a vastagbél falát. Ezt érzékeljük ételintolerancia, allergiák és autoimmun megbetegedések formájában! Igen, ide vezet az áteresztő bélszindróma!

Hogyan okoz problémát a féláteresztő bélszindróma? Ilyen esetekben a vastagbélfal túlsó részén, az örökösen készenlétben álló immunsejtek gyulladások generálásával kénytelenek védekezni, hogy ne kerüljön be a véráramba, emésztetlen étel, nagy molekulájú vegyületek vagy toxinok, méreganyagok. Az Immunrendszernek nincs más eszköze, mint mozgósítani a citokineket, és egyfajta vegyi háborút indítani a veszélyesnek ítélt molekulák ellen. Ez krónikus gyulladásokhoz vezet szervezet szerte, ami miatt kialakul a metabolikus szindróma is. Ide soroljuk az inzulin rezisztenciát, II-es típusú cukorbetegséget, szív- és érrendszeri megbetegedéseket, de az obezitás, azaz a kóros elhízást is.

A zsírszövetekben lezajló gyulladások nehezítik a zsírbontás normál folyamatát, tehát a torna sem jár nagy sikerrel! Így célszerű lenne úgy táplálkozni, hogy tudatosítjuk, egyúttal a vastagbél baktériumait, a bélflórát is tápláljuk, csak épp az nem mindegy, hogy mely törzseket! Egy másik fontos szempont a vastagbél rendszeres ürülése és a vastagbél falának a karbantartása is, aminek az egyik fő eszköze egy kiegyensúlyozott, jó bélflórával való betelepítése a vastagbélnek!

Immuno1

Az anyagcserére is kihat a vastagbél állapota. Igen bélflóra függő a hízásra való hajlam is!

Hogyan? Ha a bélflóra egyensúlya eltolódik, ha nem elég diverzifikáltak (változatosak) a baktérium törzsek, akkor túlsúlyba kerülnek, és túlzottan elszaporodnak bizonyos hizlaló hatású, FIRMICUTES típusú baktériumok.

Számos klinikai vizsgálat bizonyítja, hogy ezek a baktériumok felelnek a felborult zsíranyagcsere miatt is, mert az általuk kibocsátott toxinok hatására a máj túlzott trigliceridet, azaz vérzsírt termel. Így az inzulin raktározó hormon sokkal könnyebben hoz létre főleg hasi zsírpárnákat.

Bizonyos Firmicutes típusú baktériumok hatására a szervezetünk ugyan abból az összetételű és mennyiségű ételből több energiát képes kivonni, mint a normál bélflóra mellett.

Tehát egy olyan vastagbélflóra esetén, ahol felborult a jó baktérium arány (Bacteroidetes/Firmicutes), és túlszaporodnak a nem kívánt törzsek, kialakul egyfajta hajlam a hízásra. Egyesek ezert érzik úgy, hogy már a "levegőtől is híznak!”

Mi a MIKROBIOM tulajdonképpen? A velünk, bennünk (vastagbél) és rajtunk (bőrön, nyálkahártyákon) élő vírusok, gombk és baktériumok összessége. Tízszer több baktérium él bennünk, mint ahány sejtünk van, és a génállományukat tekintve, ha ezt is figyelembe vesszük, a testünkben csak 1% emberi DNS van!

Ezért mondják viccesen a tudósok, hogy nem is vagyunk humanoidok, hiszen két lábon járó baktériumtelep vagyunk.

Jó esetben ez egy nagyszerű szimbiózis, egymástól függő együttélés, miattuk vagyunk életben, így alakult ez az évmilliók során. A VASTAGBÉLFLÓRA kihat a vastagbél működésére, a vastagbél falának épségére és ezáltal meghatározza úgy az immunrendszer, mint az anyagcsere utolsó fázisának a működését.

Immuno2

Ugyanakkor az agy-bél tengely miatt a vastagbél mikrobiomot a második agynak is nevezzük, hiszen a vastagbél baktériumtörzsei által kiválasztott vegyületek, befolyásolják az agy neurotranszmittereit, tehát a pszichés állapotunkra is kihatnak.

Okozhatnak motiválatlanságot, depressziót, de kényszeres szénhidrát utáni vágyat is, ami elhízáshoz vezet. Így már érthető, miért vagyunk ennyire kiszolgáltatva a bélflóránk oly kényes egyensúlyának, és miért fontos pótolni az élőflórát, illetve megváltoztatni az összetételét.

Tévedés, hogy csak antibiotikus kúra után kell probiotikumot szedni!

Ha lecseréljük a rossz bélflóránkat, egyúttal a rossz étkezési szokásainkat is lecserélhetjük.

Egy jó bélflóra ezért segítség még az életmód-váltásban is.

Egy rossz bélflóra mellett, a negatív vegyi befolyásoltság alatt nehezen vesszük rá magunkat egy egészségesebb életre, hiszen pont az önuralmunkat, akaraterőnket támadják, befolyásolják ezek a bakteriális toxinok.

Immuno3

Mire figyelj, amikor emésztőflórát választasz?

Mi a PROBIOTIKUM?

A vastagbél flórához nagyon hasonló, többnyire tejsavbaktériumok és bifidobaktériumok, természetes erjesztésből származó, dominánsan számunkra hasznos élőflóra.

A lactobaktériumok vagy tejsavbaktériumok nem tartalmaznak laktózt! Csak azért lettek így elnevezve, mert enzimek által ők savanyítják meg a tejet, tehát emészthetőbbé alakítják át még a tejcukrot is.

Milyen legyen a PROBIOTIKUM?

• minél többféle törzs legyen benne, ezt nevezzük diverzifikált bélflórának. 6-7-féle törzs már jónak számít.

• ellenőrzött laboratóriumi tenyésztésből származó tiszta DNS-el rendelkező kultúra legyen, hogy életképes legyen és könnyen be tudja népesíteni a vastagbelet

• nagy csíraszám legyen egy napi adagban!

Mit jelent ez? Mindig nézd meg a dobozon! Ideális ha a felnőtteknek ajánlott napi adagban (NRV) 35-40 milliárd számunkra hasznos baktérium van! Ez a mennyiség már hatásosabb lehet.

Mi a PREBIOTIKUM?

Olyan növényi rostok (pl. natív cikória inulin), amelyek nem emészthetőek, ezért a vastagbélben való erjedésük során olyan hasznos vegyületek szabadulnak fel, amelyek a jó bélflóra táplálékát képezik. Így nem csak betelepíted a vastagbelet jó élőflórával, hanem tápanyagot is biztosítasz a hasznos baktériumok számára, tehát megtapadnak, könnyen benépesítik a vastagbelet!

Ezért ideális, ha a probiotikumod prebiotikumot is tartalmaz!

Fontos a megfelelő élőflóra bevitele esetén "megágyazni" a bélbaktériumoknak prebiotikus hatású rostokkal, azaz biztosítani a jó életfeltételeket számukra.

Mi a POSZTBIOTIKUM?

Többnyire olyan vegyületek, amelyeket a jó bélflóra gyárt saját maga életben tartására, egy olyan környezet megteremtésére, amelyben jól tud szaporodni, és bizony számunkra, mint gazda testnek is nagyon hasznosak, hogy egészségesek maradjunk és jól működjünk!

Ilyen posztbiotikumok pl.:

• SCFA, a rövid láncú zsírsavak

• B-vitaminok, aminosavak, organikus savak, folsav stb.,

• AMP, antimikrobiális peptidek, amelyeknek természetes antibiotikus hatása elnyomja a kórokozókat

• Aktív enzimek, amelyek segítik a rostok és a cellulóz emésztését stb.,

Immuno4

A jó baktériumok gyártják, kis mennyiségben a hidrogén-peroxidot is, amely elfojtja a patogén baktériumok szaporodását.

MIÉRT RAGASZKODNAK SOKAN A FEDBOND® PROBIOLOGIQ Élőflórához?

• Mert ellenőrzött kefir tenyésztésből, speciális erjesztési technológiával előállított, emiatt a klinikai vizsgálatok szerint is hatékony

• 7 esszenciális baktérium törzs,

• 40 milliard / napi adagban,

• a receptúra még tartalmaz emészthetetlen növényi rostot, inulint, ami táptalaj a jó bélflóra számára

• B-vitamin komplexet tartalmaz a napi ajánlott adag 100% mennyiségében, fontos az energia termeléshez, az idegrendszered és a tested normál működéséhez

• Folsavat is tartalmaz az NRV szerinti ajánlott napi adag 100% mennyiségében, amely fontos az erős immunrendszer szempontjából

Immuno5

Kizárólag a bélben oldódó kapszulában van kiszerelve a gyártás során, tehát garantáltan a helyszínen, csak a vastagbélben fejti ki a hatását. Így nem bántja a gyomorsav, de még az epesav sem az élőflórát.

A humán klinikai tesztek bizonyították, hogy a komplex baktérium törzs jelentősen csökkentette a gázosodást, puffadást, hastájéki fájdalmat, hányást, hányingert és hasmenést.

A receptúra baktérium törzsei:

• nagyszerűen ellenállnak és túlélik a gyomorsavat és az epesav sóit is

• erjedésének hatására átlagban 40%-kal nő a probiotikus bélflóra koncentráció

• szimbiotikus erjedésének a stabilitása 50%-kal megnövekedett

• tárolása nem igényel hűtést, stabilitása van szobahőmérsékleten is!

Féltsd a bélflórád összetételét, mert nem csak a legjobb barátod, de a legnagyobb ellenséged is lehet, ha felborul az egyensúly, és az ideális baktérium arány! Az élelmiszeripar sok adalékanyaga, tartósítószerei pont ezt a kényes egyensúly teszik tönkre! Tehát fontos a tudatos táplálkozás, de ennek ellenére érdemes időnként egy élőflóra telepítő kúrát végezni, és a fentiek miatt bizony nem csak antibiotikus kúra után! A vastagbélflóra képezi a MIKROBIOM nagy részét, ezért is rendkívüli fontos a karbantartása!

A FEDBOND® PROBIOLOGIQ élőflóra egy OGYÉI notifikált, professzionális étrend-kiegészítő, Magyarország talán legkomplexebb élőflórája! Szerepel a gyógyszertárak által is megrendelhető biztonságos listán!

 

Szponzorált tartalom


2022. 08. 30.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés