Az autista gyerekek nagyjából 70 százaléka küzd valamilyen érzelmi vagy viselkedésbeli problémával, és a kognitív viselkedésterápia segítségével sokuk állapota javul.
A legkülönösebb nyári szépségtippek, melyeket valaha olvastunk >>>
Amint arról Weiss beszámolt, a legtöbb esetben a szülők csupán elkísérik a gyermeküket a terápiára, majd ők maguk egy külön helyiségben várakoznak, éppen ezért a szakember arra volt kíváncsi, tapasztalható-e bármilyen eltérés a terápia eredményében, ha a szülők maguk is részesei a kezelésnek a kezdetektől fogva. Az eredmények azt mutatták, hogy nem csak a gyerek fejlődésében mutatkozott nagyobb fokú javulás, de a szülők számára is segítséget jelentett a terápia.
Szuper és különleges egészségügyi ellátás a Szigeten >>>
Weiss és munkatársa 58 nyolc és tizenkét éves kor közötti autista gyerek kezelését kísérte figyelemmel, és azt tapasztalták, hogy azok a szülők, akik benn ültek a kezeléseken és aktív részesei voltak az ott folyó munkának, maguk is javulást tapasztaltak a depressziójukkal vagy érzelmi labilitásukkal kapcsolatban, jobban képessé váltak saját érzelmeik szabályozására, tudatosabban kezdték nevelni gyermeküket és magukat is reálisabban látták. A kutatás további részleteiről a Journal of Autism and Developmental Disorders című lapban olvashatnak az érdeklődők.