2024. December 30. hétfő

Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék

Több mint 87 ezer tudományos kutatást tettek közzé világszerte tudósok az új koronavírusról a járvány kezdete és 2020 októbere között egy amerikai-kínai elemzés szerint.


A járvány fontossága ellenére még az elemzést készítő kutatókat is meglepte a tudományos kutatások és más közlemények hatalmas száma ilyen rövid idő alatt. "Elképesztő a publikációk száma, a tudomány történelmében valószínűleg példa nélküli. A világ szinte valamennyi tudományos közössége ennek a kérdésnek szentelte figyelmét" - idézte Caroline Wagnert, az elemzés egyik vezetőjét az Ohiói Állami Egyetem közleménye. Wagner a kínai Csöcsiangi Egyetem és a Hawaii Egyetem kutatóival készítette az elemzést.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ha komolyan veszed a tartós fogyást,

és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:

Légkeveréses Halogén Főzőkészülék

- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne

- Füst- és szagmentes

- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is

- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.

- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..

 

MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >>

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Számos tudományos adatbázist tekintettek át a koronavírussal kapcsolatos közlemények, cikkek után kutatva és kimutatták, hogy 4875 cikket tettek közzé a kérdésről 2020 január és április közepe között. Ez 44 013-ra növekedett július közepére és 87 515-re október elejére. Wagner összehasonlította a koronavírusról szóló kutatásokat a nanotudományoknak szentelt figyelemmel, amely az egyik leginkább kutatott területté vált az 1990-es években. Utóbbi terén 19 év telt el, amíg négyezerről 90 ezerre nőtt a tudományos cikkek száma. "A koronavírus-kutatás ezt a szintet mintegy öt hónap alatt érte el" - hívta fel a figyelmet a kutató.

A járvány kezdetén Kínában született a legtöbb publikáció, az összes koronavírusról szóló tudományos kutatás 47 százaléka a január 1. és április 8. között kínai volt, ez azonban visszaesett 16 százalékra július 13. és október 5. között. Az amerikai tudósok a koronavírus-kutatások 23 százalékában vettek részt a járvány kezdetén, és a július-októberi időszakban ez az arány 33 százalékra nőtt. Bár új együttműködések születettek a világ tudósai között a járvány kezdetén, ezek aránya később csökkent, részben gyakorlati okból: az utazási tilalmak meghiúsították, hogy a kutatók személyesen találkozzanak. Wagner úgy vélte, hogy politikai okok is állhatnak ugyanakkor mögötte, különösen az amerikai-kínai együttműködést illetően.


Forrás: MTI
2021. 02. 24.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés