2024. November 11. hétfő
Az egyéves túlélési esélyek gyakran rosszabbak azoknál a rákbetegeknél, akik vidéken, a kórháztól messze élnek. Ennek oka az, hogy a sok utazással töltött idő limitálja a kezelési lehetőségeket és az utógondozás hatékonyságát – derül ki egy friss skót kutatásból, amelynek során 12 ezer ember adatait vizsgálták.

Azok a rákbetegek, akik legalább egy órára élnek a legközelebbi nagy kórháztól, érdekes módon hamarabb kapnak diagnózist és kezelést közelebb élő társaiknál, ezzel együtt azonban mégis nagyobb eséllyel halnak meg egy éven belül. A jelenséget a University of Aberdeen szakemberei „földrajzi rák-paradoxnak” nevezik.

Hajhullásra ajánljuk: koffeines, kézműves samponszappan > > >

„Meglepő eredményről van szó, ez egy igen furcsa paradoxon: a távolság miatt hiába kerülnek sorra hamarabb, a megfelelő utókezelés hiánya már jelentősen csökkenti túlélési esélyeiket” – fogalmaz a kutatást vezető Dr. Peter Murchie, a University of Aberdeen munkatársa. A jelenség összefügghet azzal, hogy ha egy páciens kétféle kezelési alternatíváról hall, az olcsóbbat fogja választani: pl. a műtétet a kemoterápia helyett, hiszen így elég egyszer befeküdnie ahelyett, hogy rendszeresen be kellene járnia.


Forrás: Medipress
2017. 10. 29.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -