2025. Február 07. péntek
Sokan találgatják az emberi orgazmus evolúciós funkcióját, ennek ellenére a valós okot még homály fedi. A Northwestern University kutatói azonban most fényt derítettek arra, milyen hatást gyakorol az orgazmus az agyra.

Több évnyi kutatást és irodalmat nézett át a témában Adam Safron, Weinberg College of Arts and Sciences idegtudományi kutatója és Ph. D. jelöltje. Safron magyarázata szerint a ritmikus stimuláció fokozza a neurális oszcillációt a megfelelő frekvenciákon, így egyfajta rezgésbe hozva az embert. Ezen a folyamaton keresztül, ha a stimuláció elég erősen és elég hosszan fennáll, az egész agyon szinkronizált aktivitás fut végig. Ez a szinkronitás intenzív fókuszált figyelmet irányít a szexuális aktus felé, mellőzve az öntudatot, így egyfajta transz állapotot előidézve. Ez valószínű szükségszerű az orgazmus bekövetkeztéhez. „A szinkronizáció fontos a jel terjedése szempontjából az agyban, mert a neuronok nagyobb valószínűséggel sülnek ki, ha egyszerre egy rövid időn belül stimulálják őket” – nyilatkozta Safron.

Vissza a jövőbe x - fájdalomcsillapítás a háborúból>>>

„Az ötlet, hogy a szexuális élmény egyfajta transz állapot, az ókorig vezethető vissza. Most kiderült, hogy ez a modern idegtudomány által is alátámasztható” – tette hozzá Safron. „A találtak megváltoztathatják azt, hogyan tekintenek az emberek a szexualitásra. Az együttlét egyfajta érzelmi kapcsolat illetve az élvezet egy forrása, ám mindezek mellett egy alterált öntudatot is jelent. Visszanézve már magától értetődő, azonban nem számítottam rá, hogy a szexuális aktivitás ennyire hasonló a zenéhez és a tánchoz, nem csak az élmény természetében, hanem abban is, hogy az evolúciós, ritmustartó képesség egyfajta tesztként szolgálhat a potenciális partner fittségét tekintve.”


Forrás: Medipress
2016. 11. 12.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés