A Nature Medicine szakfolyóiratban megjelent tanulmányban a King’s College London kutatói Dr. Philip Eaton vezetésével azt írják, hogy az oxidánsok elektronokat „lopnak” más molekuláktól egy kémiai reakció során, ami segít a magas vérnyomás megelőzésében.
A kutatók olyan egereket vizsgáltak, amelyek egy, a vérnyomás szabályozásában szerepet játszó fehérje, a protein-kináz G génmutációjával rendelkeztek. Kimutatták, hogy a mutációval rendelkező egerekben azért alakult ki magas vérnyomás, mert a protein-kináz G nem volt képes normális módon érzékelni az oxidánsokat. A mutáció nagyon kicsi, éppen csak ahhoz elég, hogy egy atomot megváltoztasson a fehérjében, ahhoz azonban nem elegendő, hogy leállítsa a működését.
Dr. Philip Eaton szerint a kutatás újabb adalékkal szolgál ahhoz, hogy új megközelítésben érdemes szemlélni az oxidánsokat, ugyanis egyre több bizonyíték utal arra, hogy egészséges sejtekben termelődnek, ahol létfontosságú szabályozó funkciót látnak el. A vérnyomás csökkentésében játszott szerepük bizonyítása felveti, hogy a magas vérnyomás bizonyos esetekben azért alakulhat ki, mert ez az útvonal nem működik megfelelően.