Az egy évig tartó csoportterápiás foglalkozások három pillérre épültek: a játékdrámára, mely személyiségstrukturáló és korrigáló hatással bír, a festészetre/rajzra, mint a belső kreativitás kivetülése, valamint a mozgásra, mint a testi önvaló megélése. A programban nagy hangsúlyt a kapott a gyerekek önértékelésének javítása, a betegség vagy egyéb trauma feldolgozása, a közösségbe való visszahelyezkedés segítése.
A program segítette a résztvevő gyerekeket abban, hogy újra fontosnak, szerethetőnek és legfőképpen elfogathatónak érezzék magukat, oly módon élhessék át a velük történő eseményeket, ahogyan egészséges kortársaik, és feldolgozhassák a velük történteket.
Mivel az eljátszott történetekben, mesékben minden gyermek a saját maga történéseit, eseményeit, traumáit dolgozza fel, az öngyógyító folyamat működésbe lép. Így nem következik be újabb traumatizáció, a pszichés feldolgozás fokozatos és kíméletes a gyermekek személyisége számára. A szeretetteljes, elfogadó légkörben a spontaneitás és kreativitás kibontakozik, ami szükséges a mai világban való megfeleléshez.
Az éves foglalkozások zárásaként és a további munka megkezdése előtt, idén augusztusban táborozáson vett részt 13 olyan gyerek, akik számára egy intenzív öt napos táborozás hatásos segítséget jelenthetett a még előttük álló problémák feldolgozásában. A visegrádi táborban a gyerekek egy különleges közegbe csöppentek, ahol a főszereplő az egyéni kreativitás megélése, illetve a másikra való odafigyelés, a teljesítmények közös elismerése, az élmények megosztása volt.