Az Iowa Egyetem tudósai a helyi rendőrök munkabeosztását, pihenéssel tölthető idejét és egészségi állapotát vizsgálták. Tapasztalataik szerint a naponta hat óránál kevesebbet alvó rendőröknél nagyobb eséllyel alakulnak ki a krónikus fáradtság tünetei, valamint az olyan betegségek, mint a diabétesz, a kóros elhízás és különböző szívbetegségek. Kiderült, hogy az éjszakai műszakban dolgozó rendőröknek 14-szer kisebb az esélyük a pihentető alvásra, mint azoknak, akik nappal dolgoznak. Az éjszakai műszakosok gyakran délutáni beosztásban (négytől éjfélig) is teljesítettek szolgálatot, ami tovább növelte az alvásproblémák kialakulásának esélyét. A 85, 22 és 63 év közötti férfi rendőr részvételével készült felmérés részletes leírása a Workplace Health & Safety című szaklap legfrissebb számában olvasható.
A kutatási adatokból egyértelműen látszik, hogy a hat óránál rövidebb alvásidő komolyan befolyásolja a rendőrök munkateljesítményét és egészségi állapotát; a betegségek kezelési költsége és a rosszabb közbiztonság pedig egyaránt az adófizető lakosságra róhat nagyobb terhet.
"A rendőrségen dolgozóknak mindenképp napi 7-8 órát kellene pihenniük és nem szabadna két egymást követő műszakban szolgálatot teljesíteniük" - nyilatkozta Sandra Ramey, a kutatás vezetője. "Szerencsére kis odafigyeléssel megoldható ez a probléma és elkerülhetőek a komolyabb egészségügyi és társadalmi következmények."