XIV. Leó pápa köszönetet mondott azoknak, akik a római Szent Péter téren a kánikula ellenére részt vettek a szerdai általános audiencián.
Nemcsak az olasz fővárosban, hanem az ország középső és északi térségeiben is hasonló a hőség. Az olasz meteorológusok nevet is adtak a hőhullámnak, a Cerberust az alvilágot őrző három fejű mitológiai kutya után. Az előrejelzések szerint a hőmérséklet tovább emelkedik egészen hétfőig. Tizenhét városban érvényes a legmagasabb fokozatú, vörös színű hőségriasztás: a legmelegebbet eddig az adriai Anconában mérték csaknem 41 fokkal, de az év jelenlegi időszakában rekordnak számít a firenzei botanikus kertben mért 39 fok is.
Az egészségügyi minisztérium szerint szintén trópusinak számít az éjszakai 25 Celsius-fok feletti hőmérséklet.
A hőséget mindennapos, hirtelen érkező heves viharok kísérik, amelyek tovább növelik a levegő páratartalmát.
Stefano Lo Russo torinói polgármester rendelettel írta elő a város villamosenergia-hálózatának megerősítését, miután az utóbbi öt napban huszonötször szakadt meg az áramszolgáltatás, és volt köztük olyan, amely több órán át tartott.
A helyi áramszolgáltató közölte, hogy a felforrósodott utcai aszfalt alatti vezetékek közül több megolvadt. A helyzetet elfogadhatatlannak nevezték mások között a torinói szállodások és vendéglátósok. Róma leglátogatottabb pontjain, köztük a Pantheonnál és a Colosseumnál felállítottak több hatalmas ventilátort és párakaput.
A polgári védelem emberei készenlétben állnak több elsősegélyponton, és ingyen osztanak ivóvizet.
Az önkormányzati strandok augusztus végéig ingyen engedik be a hetven év felettieket.
A Codacons fogyasztóvédelmi szövetség azzal a felhívással fordult a lakossághoz és a turistákhoz, hogy figyeljék a palackozott víz, a fagylalt és a friss gyümölcs árát, mert a kereskedők indokolatlanul megemelik ezeket a hőség miatt. A Codacons szerint az utcán fogyasztott kétgombócos fagylalt ára nem lehet több öt eurónál.
Nemcsak az olasz fővárosban, hanem az ország középső és északi térségeiben is hasonló a hőség. Az olasz meteorológusok nevet is adtak a hőhullámnak, a Cerberust az alvilágot őrző három fejű mitológiai kutya után. Az előrejelzések szerint a hőmérséklet tovább emelkedik egészen hétfőig. Tizenhét városban érvényes a legmagasabb fokozatú, vörös színű hőségriasztás: a legmelegebbet eddig az adriai Anconában mérték csaknem 41 fokkal, de az év jelenlegi időszakában rekordnak számít a firenzei botanikus kertben mért 39 fok is.
Az egészségügyi minisztérium szerint szintén trópusinak számít az éjszakai 25 Celsius-fok feletti hőmérséklet.
A hőséget mindennapos, hirtelen érkező heves viharok kísérik, amelyek tovább növelik a levegő páratartalmát.
Stefano Lo Russo torinói polgármester rendelettel írta elő a város villamosenergia-hálózatának megerősítését, miután az utóbbi öt napban huszonötször szakadt meg az áramszolgáltatás, és volt köztük olyan, amely több órán át tartott.
A helyi áramszolgáltató közölte, hogy a felforrósodott utcai aszfalt alatti vezetékek közül több megolvadt. A helyzetet elfogadhatatlannak nevezték mások között a torinói szállodások és vendéglátósok. Róma leglátogatottabb pontjain, köztük a Pantheonnál és a Colosseumnál felállítottak több hatalmas ventilátort és párakaput.
A polgári védelem emberei készenlétben állnak több elsősegélyponton, és ingyen osztanak ivóvizet.
Az önkormányzati strandok augusztus végéig ingyen engedik be a hetven év felettieket.
A Codacons fogyasztóvédelmi szövetség azzal a felhívással fordult a lakossághoz és a turistákhoz, hogy figyeljék a palackozott víz, a fagylalt és a friss gyümölcs árát, mert a kereskedők indokolatlanul megemelik ezeket a hőség miatt. A Codacons szerint az utcán fogyasztott kétgombócos fagylalt ára nem lehet több öt eurónál.
Forrás: MTI
2026. 06. 24.







