„A hosszabb munkanapok, illetve az internetnek és más technológiáknak hála megjelenő egyre több munkalehetőség miatt egyre kevesebbet alszanak az amerikaiak.” – nyilatkozta Darrel Drobnich, a Nemzeti Alvás Alapítvány vezetője. „Közel 50 millió amerikai szenved krónikus alvásproblémáktól, olyan rendellenességektől, melyek a munkájukra, a kapcsolataikra és az utak biztonságára is kihatnak.”
Az alapítvány kutatása szerint az amerikaiak egyharmada (36%) már aludt el a volánnál, és közel kétharmaduknak vannak alvásproblémáik, például felébrednek az éjszaka közepén, vagy nehezen tudnak elaludni. Az is kiderült, hogy az amerikaiak átlagosan mindössze hat órát és 40 percet alszanak, márpedig a 7-8 óránál kevesebb alvás hosszan tartó változásokat idéz elő az ember nappali gondolkodási képességében és életműködésében.
Az amerikaiak alváshiányának egyik oka az, hogy túl sok időt töltenek a munkahelyen, illetve az odautazással: egyharmaduk 10 órát vagy többet dolgozik naponta; az átlagos utazási idő pedig háromnegyed óra. A műszakokban dolgozóknál (akik 70%-a férfi) a legrosszabb a helyzet. Egyharmaduk alszik hat óránál kevesebbet hétköznap éjszaka, és minden negyediknek sínyli meg ezt a szexuális élete.
„Az elégtelen alvás következményei messzemenők, az amerikaiak ezzel a termékenységüket, a biztonságukat, az egészségüket és a kapcsolataikat is veszélyeztetik.” – állítja Drobnich.