„Ez egy meglehetősen nagy előrelépés a rákkutatásban. A rákos sejtek nagyon gyorsan növekednek és fejlődnek, ám mikor olyan környezetbe kerülnek, amely nem kedvező a számukra, ahol nem képesek a további növekedésre, akkor könnyel elhalnak” – magyarázta Dr. Rajesh Agarwal, a denveri Coloradói Egyetem Rákkutató Központjának tudományos munkatársa és a Skaggs Gyógyszerészeti Iskola professzora.
A szőlőmagkivonat éppen ilyen feltételeket teremt a rákos sejtek számára, amelyben nem képes a növekedésre. A Carcinogenesis című tudományos szaklapban publikált tanulmány eredményei szerint a kivonat miközben károsítja a rákos sejtek DNS-ét, egyben meg is gátolja a sejtek gyógyulásának lehetőségét. Ráadásul az egereken végzett kísérletek során semmiféle toxicitást nem lehetett kimutatni, hangsúlyozta a kutatás jelentőségét Agarwal.
A szakember elmondása szerint a rákos sejtek akkor támadhatók a leghatékonyabban, ha kiiktatják a védekező mechanizmusukat, így ugyanis nem lesznek képesek a regenerálódásra. Ugyanez azonban nem mondható el az egészséges sejtekről.
Csak az Egyesült Államok területén évente mintegy 12 ezer, míg világszerte több mint félmillió ember hal meg agy-, gége-, torok-, vagy nyelvrákban, tehát a fejet és a nyaki területeket érintő daganatos betegségekben.