2025. Január 08. szerda
Gyakori probléma nők esetében a visszatérő hólyaggyulladás, melynek sorozatos antibiotikumos kezelése nem kívánt mellékhatásokkal járhat. Létezik azonban természetes kezelési és megelőzési lehetősége is a húgyúti fertőzésnek. Már az amerikai indiánok felfedezték a tőzegáfonya egészségre kedvező hatásait.

A nők közel 80%-a élete során legalább egyszer átesik az ún. „felfázásos” tüneteken. Ezt a betegséget azonban nem a felfázás, hanem a hólyagba bejutott kórokozók, bélbaktériumok, közülük is leginkább az E. Coli baktérium okozza. Jellegzetes tünete a gyakori vizelési inger, azonban előfordul, hogy vizelet gyakran nem is távozik, hanem - erős, görcsös, égő, szúró fájdalom kíséretében - néhány csepp sötét zavaros vizelet ürül. Ha a fertőzés már nem csak a hólyagtájra korlátozódik, hanem a vesét is érinti, felszálló gyulladásról beszélhetünk, melyet láz és elesettség jellemez. Időnként vérvizelés is lehetséges. Ilyenkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni!

Tőzegáfonya húgyutak

Mára már számos klinikai vizsgálat bizonyította, hogy a tőzegáfonya-kivonatok kedvező hatásúak a női húgyúti fertőzések kezelésében és megelőzésében. A tőzegáfonya komponensei megakadályozzák, hogy a coli bacilusok megtapadjanak a húgyhólyag belső falán, és ott gyulladást váltsanak ki. A kutatások kimutatták, hogy a tőzegáfonya sok komponense közül a proantocianidin (PAC) nevű vegyület az, ami a coli bacilus tapadását akadályozzák.

Előzze meg a visszatérő problémát!

A visszatérő panaszok megelőzésére évente 2-3 alkalommal egy hetes tőzegáfonya kúra elvégzése javasolt. Visszafertőződés fokozottabb veszélye esetén, alkalmanként (uszoda, nemi aktus, menzesz, a férfiaknál prosztata-gyulladáshoz vagy megnagyobbodáshoz kapcsolódó húgyúti panaszoknál stb.) a napi adag szedése eredményes. A coli bacilusok éjszaka szaporodnak el leginkább a húgyhólyagban, ezért a tőzegáfonya-kivonatokat este, sok folyadékkal érdemes bevenni. A fertőzés ideje alatt igyunk nagy mennyiségű folyadékot, így a húgyhólyagból gyorsan ürülnek a fertőző baktériumok.

Ha néhány napos otthoni kezeléssel nem múlik a probléma, vagy vérvizelés, láz, elesettség jelentkezik, mielőbb orvoshoz kell fordulni!


Szerző: Pleszinger Katalin
2020. 01. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés