Vajon hogyan használja a bankautomatát egy vak ember? Vagy egyáltalán hogyan fizet papírpénzzel? Tommy Edison ilyen és ehhez hasonló kérdésekről mesél az érdeklődőknek, hogy jobban megértsék a vakok világát. Legutóbb is érdekes témáról beszélt, arról, hogyan álmodik egy vak ember. Eison elmagyarázta, hogy mivel ő születése óta nem lát, így az álmaiban sem „lát”.
„Azt hiszem, mivel én sosem láttam az életben sem, álmomban sem tudom, hogy mit kellene látnom, és nem is látok – magyarázza Edison a videóban. – Úgy értem, hogy én ilyenkor is úgy tapasztalom meg az életet, ahogyan ébren. A szagok, a tapintás, az ízlelés mind ugyanúgy megvannak. Úgy, mint ahogyan a látók látják az életet, ugyanúgy látják az álmaikat is.”
Edison szerint a látók nem igazán emlékeznek a szagokra vagy az ízekre az álmukban, mert az életben sem figyelnek oda annyira az érzékszerveikre, mint a vakok. Vagyis szerinte a látók vizuálisan vezéreltek, így álmukban is azok.
Dr. Rachel Vreeman, az Indiana Egyetem Orvosi Karának professzora nemrég megjelent tanulmányában (Don't Cross Your Eyes ... They'll Get Stuck That Way!) a látók és a nem látók álmai közötti különbségekre kereste a választ. Vreeman korábbi kutatásokra hivatkozva elmagyarázta, hogy akik születésüktől fogva nem látnak, vagy nagyon korán vesztették el a látásukat, azoknak az álmai is különbözőek. Ők ugyanis nem látnak semmilyen képeket, mint ahogy ébren sem.
A szakértő szerint azok, akik azonban 5 éves koruk után vesztették el a látásukat, tapasztalhatnak képeket álmukban, ők ugyanis emlékezhetnek arra, amiket korábban észleltek. Azt is hozzátette, hogy a vakok sokat álmodnak a közlekedéssel, mivel valószínűleg számukra ez okoz nagyobb gondot az életben.