A kutatás során a párok együtt étkeztek, mielőtt leültek, hogy rendezzék kapcsolatuk egy vagy több konfliktusát. Ezután kérdőívet töltöttek ki magukkal kapcsolatban (elsősorban a szorongás mértékére és az alvás minőségére voltak kíváncsiak a szakemberek), majd vér- és köpetmintát vettek tőlük. Ennek célja az volt, hogy a kulcsfontosságú stresszhormon és bizonyos immunsejtek száma mérésre kerüljön.
A kutatók felfedezték, hogy van összefüggés a párkapcsolati problémák és az aggasztó étkezési szokások között, mivel a súlyosabb nézeteltérések után a résztevők rendre magasabb cukor-, zsír-, és sótartalmú ételekhez nyúltak.
Érdekesség, hogy azok az embereknél, akiknek a testtömeg-indexük 30 vagy annál több volt, tehát erősen túlsúlyosnak számítanak, nem volt kimutatható különbség a veszekedések utáni étrendben: úgy látszik, csak a normál súlyú és az enyhe túlsúllyal rendelkezők körében számít extra veszélyesnek a házastársi tányércsörgés. A korábbi kutatások igazolják, hogy az éhes emberek könnyebben elveszítik a türelmüket, mivel ha nem táplálkozunk megfelelően, az agyunk nem rendelkezik elegendő energiával ahhoz, hogy uralkodni tudjunk magunkon. A kutatást vezető Lisa Jaremka szerint semmi sem igazolja, hogy a veszekedés vezetett éhséghez, mindenesetre erős összefüggés mutatható ki a két jelenség között.