2025. Január 28. kedd
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet minden műtüdő berendezésén kritikus és súlyos állapotú gyermekeket tartanak életben
Közleményükben arra hívták fel a figyelmet: extrém és ritka eset, amikor minden műtüdőn van gyermek, akinek ez az utolsó esélye a gyógyulásra.

A jelenleg műtüdővel életben tartott kisdedek mindannyian 1-2 évesek, vírusos, illetve bakteriális fertőzés talaján kialakult súlyos légzési elégtelenség miatt várják a gyógyulást - írták, hozzátéve: az érintett gyermekeket 10, 12, 18 és 23 napja a gépek tartják életben.

Úgy fogalmaztak: ennyi és ilyen súlyos állapotú beteg sikeres ellátásához nemcsak az intenzív osztályokon dolgozó orvosok és ápolók tudása szükséges, hanem az intézmény számos munkatársának szoros szakmai együttműködése is.

Emlékeztettek arra, hogy az intézetben 2018 óta működik országos ECMO-központ, jelenleg gyermekek és újszülöttek részére négy műtüdő készülékkel, melyeken eddig 47 kritikus állapotú gyermeket kezeltek.

A műtüdő azon súlyos állapotú betegek számára ad esélyt az életben maradásra, akiknek tüdeje már lélegeztetőgép segítségével sem képes biztosítani a szervezet ellátását oxigénnel - ismertették, hozzátéve: a műtüdős kezelés alatt a gázcsere a páciens szervezetén kívül történik, lehetővé téve a beteg tüdő nyugalomba helyezését, időt adva és esélyt teremtve a szerv gyógyulására.

Közleményében a kórház köszönetét fejezte ki az országos intézetek újabb összefogásáért, mivel "a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet és a SE Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika orvostechnikai eszközökkel segítette a gyógyító munkát".
Forrás: MTI
2025. 01. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés