A szövetségi állam sugárzás elleni védelemmel foglalkozó hivatala szerint a rákbeteggé válás esélye 60%-kal nagyobb azon gyermekeknél, akik atomerőművek 5 kilométernél kisebb körzetében élnek. A kockázat 117%-kal nagyobb abban az esetben, ha csak a leukémiát veszik számításba.
A tanulmány 1980 és 2003 között 21 reaktor környezetében vette számba a statisztikai eredményeket. Ezeken a területeken 77 esetben találtak rákot az 5 év alatti gyermekeknél, illetve a nemzeti átlaghoz képest 60%-os emelkedést tapasztaltak, továbbá 37 leukémiás esetet jegyeztek fel az átlagos 17 helyett.
Az adatok ellenére azonban mégsem bizonyított, hogy a rákos megbetegedés kockázata az atomerőművekkel függ össze. „A tudomány jelenlegi állása szerint a kutatási eredmények nem magyarázhatóak a sugárzás atomerőművekből való kijutásával. Hogy a rák megnövekedett kockázatát a sugárzás atomerőművekből történő kikerülésével magyarázhassuk, ahhoz a jelenlegi sugárterhelés 1000-szeresére lenne szükség.” – nyilatkozta Sigmar Gabriel német környezetvédelmi miniszter.