2024. November 11. hétfő
Egy a The Lancet című lapban közzétett kutatás szerint a világ demenciás eseteinek egyharmada megelőzhető lenne, ha bizonyos életmódbeli állapotokat – például a hallásvesztést, a dohányzást, a magas vérnyomást vagy a depressziót – megfelelő módon tudnák kezelni, valamint ha a gyógyszeres beavatkozások helyett a társas kapcsolatok és a testmozgás fontosságát hangsúlyoznák a betegeknél.

Amint arról Lon Schneider, a Keck Orvosi Iskola munkatársa beszámolt, a demencia kezelésére való gyógyszerek fejlesztése folyamatosan zajlik, ám a megelőzésre is legalább ekkora figyelmet kellene fordítani.

A szénanátha súlyos szövődményei >>>

A szakemberek éppen ezért kilenc olyan rizikófaktort gyűjtöttek össze, melyek az élet közepén, illetve végén megnövelik a demencia kockázatát. A korai iskolázással, a halláskárosodás kezelésével, a magas vérnyomás és az elhízás elkerülésével 20 százalékkal lehetne visszaszorítani ezt a betegséget, míg a dohányzás elhagyásával, a depresszió kezelésével, a fizikai aktivitás növelésével, a társas kapcsolatok kialakításával, valamint a cukorbetegség megfelelő kezelésével még további 15 százalékkal lehetne csökkenteni a demencia kialakulásának esélyét.

A 21. század különös betegsége> > >  

A kezelések során is nagyobb teret kellene hagyni a nem gyógyszeres megoldásoknak, melyeket legtöbbször az agresszió és a nyugtalanság ellen kapnak a betegek, ám ezeknek jelentős mellékhatásai vannak. Ugyanakkor számos bizonyíték van arra nézve, hogy pszichológiai, szociális és környezeti beavatkozásokkal hasonló sikerek érhetők el a demens betegeknél, és szintén visszaszoríthatóak mind a szorongások, mind az agresszív kitörések.


Forrás: Medipress
2017. 07. 27.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -