2025. Január 24. péntek
Mézes masszázs -  Csokoládés masszázs -  Lulur-masszázs
Manapság a klasszikus masszázsfajták mellett speciálisabb társaik egyre népszerűbbek a spa- és wellnessfürdők programjai között. A hidratálókrémek, olajok, aromák ideje lejárt, mert itt vannak az édes finomságok! A mézes, csokis és joghurtos masszázsok mára egyre kedveltebb relaxációs és pihentető masszázsfajtáknak számítanak.

Mézes masszázs

Azt gondolhatnánk, hogy a mézes masszázs új keletű dolog, pedig már több száz éve alkalmazzák az orosz, a kínai és tibeti népi gyógyászatban. A mézmasszázs nem csak a testre, a lélekre is jótékonyan hat. A régi kínai gyógyítás szerint az életenergia, a csí akadálytalan áramlása az egészség feltétele, és ha valahol ez az áramlás a test bármely részében korlátba ütközik, az betegség kialakulásához vezet. A mézmasszázs segít ezt az áramlást folyamatossá tenni, így biztosítja az energia továbbhaladását.

MezesmasszazsA hagyományos technikáktól eltérően ebben nem lelhetők fel a szokásos masszázselemek, mint pl. a simítás vagy a gyúrás. A mézes masszázs folyamán a páciens bőrére – főként a hátra – tiszta mézet folyatnak, és szétkenik rajta. A masszőr a méz ragacsosságát kihasználva képes kvázi felemelni a bőrt úgy, hogy egész tenyerét ráteszi az alany bőrére, majd felemeli. Az így keletkező vákuum vérbőséget okoz, segíti a salakanyagok távozását a szervezetből és a letapadt izmok fellazítását. Amikor a méz kezd elszíneződni, letörlik, majd újabb adagot tesznek a bőrre, és folytatják a műveletet. A száradás következtében a „paskolás” kicsit fájdalmas, de érdemes elviselni, már csak a fantasztikus hatás miatt is.

A kezelés során a méz vitamin-, enzim- és ásványianyag-tartalma bejut a bőrbe, ami nemcsak táplálja azt, de gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatású is. A masszázs ideje kb. 30 perc, jótékony hatása akár két hétig is kitart.

Ajánlott:
- gerinc- és ízületi problémákra,
-nyak, váll- és hát fájdalmakra,
-reumás panaszokra,
-hólyagbántalmakra,
-migrénes- és neuralgiás (idegi) fájdalmakra,
-visszatérő fertőzésekre,
-krónikus kimerültségre és depresszióra.

Nem ajánlott:
-bőrpanaszok,
-fekélyes bőr,
-a testben lévő gyulladások esetén.

Csokoládés masszázs

A csokoládé számos értékes tápanyagot (vitamint, ásványi anyagot, polifenolt) tartalmaz – miért is ne használnánk fel ezek hatását a szépészet világában is? A csokoládéval történő masszázs során nem kell attól félnünk, hogy meghízunk tőle – feltéve, hogy a csoki a testünkön marad, és nem kezdjük el belsőleg is alkalmazni a masszázs folyamán.

Csokolademasszazs

A csokis masszázs a klasszikus masszázselemekkel (simítás, gyúrás, dögönyözés és ütögetés) operál, de a bőrt hidratáló krém vagy olaj helyett 100%-os kakaótartalmú fekete csokival masszírozzák, melynek kóstolgatása sajnos már csak azért sem ajánlott, mert nagyon keserű. A masszázs kortól és nemtől függetlenül igénybe vehető, időtartama általában 60 percig terjed.

A csokoládé a benne lévő anyagoknak köszönhetően puhítja, tonizálja, hidratálja és revitalizálja a bőrt, valamint késlelteti az öregedést. A kezelés nem csak testünknek, de lelkünknek is éppúgy használ, a csoki hatására ugyanis endorfin, vagyis boldogsághormon termelődik, így a kezelés után sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak és pihentebbek leszünk.

Ajánlott:
-stresszes munkát végzőknek,
-száraz bőrre,
-depresszióra,
-rossz közérzetre,
-sok kávét fogyasztónak,
-magas vérnyomásra.

Nem ajánlott:
-aknés bőrre,
-ekcémásoknak,
-lázas, fertőző betegség esetén,
-gyulladásra hajlamos személyeknek.


A cikk folytatódik - 1/2. oldal
1.  |  2.  |  következő ›utolsó »
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés