A demográfiai kutatásokkal foglalkozó rostocki Max Planck Intézet munkatársa, Sven Drehfal a dán lakosság 1990 és 2005 közötti személyi, illetve házassági adatainak elemzése alapján megállapította: a férfiak annál tovább élnek, minél fiatalabb a feleségük. Így például legkevesebb 11 százalékkal kisebb az elhalálozás kockázata azon férfiak esetében, akik partnerüknél hét-kilenc évvel idősebbek. Ha viszont hasonló korú partnerekről van szó, a férfiak számára jóval magasabb ugyan ez rizikó.
![párkapcsolat, korkülönbség párkapcsolat, korkülönbség](https://vital.hu/files/images/i_parkapcsolat-korkulonbseg.jpg)
Drehfal és csapata ugyanakkor megállapította azt is, hogy minél idősebb egy nő partneréhez viszonyítva, esetében az elhalálozás kockázata annál magasabb. Ha például élettársa hét-kilenc évvel fiatalabb, az adott nő esetében a kockázat 20 százalékkal magasabb, mint a hasonló korú partnerek esetében. Azaz a nők számára a fiatalabb partner inkább koporsószög, mint éltető forrás.
Mindennek egyik lehetséges oka a tanulmány szerint az, hogy a fiatalabb partnerekkel rendelkező nőket még mindig különcként kezelik, és mindez az érintett számára fokozottabb stresszel jár. A túl sok stressz pedig ismeretesen megrövidíti az életet.
De a rövidebb élethez hozzájárulhat a krónikus pénzszűke is. A fiatalabb nővel élő férfiak túlnyomó többsége ugyanis anyagilag jól eleresztett, miközben az idősebb partnerekkel rendelkezők az esetek többségében gazdagnak aligha mondhatók. A hiányzó pénzt pedig a partner rendszerint képtelen előteremteni, ami számára szintén túlságosan sok gondot és feszültséget okoz.
Ezért a rostocki kutatók az idősebb nőket arra szólították fel: jól gondolják meg, hogy kihez is kötik életüket, illetve pénztárcájukat.