Mint a szervezők közleménye kiemeli, az izomdiszmorfia gyakran társul például testedzésfüggőséggel, a társas kapcsolatok romlásával, szigorú diétázással, anabolikus szteroid szedésével és dependenciával.
„Egy most bemutatott vizsgálat elsődleges célja e kórkép hazai előfordulásának felmérése volt a fokozott kockázatú populációban. A kérdőíves adatokon alapuló előfordulás 17,2 százalékos volt, a vizsgált minta átlagéletkora 27,5 év” – emeli ki a közlemény.
A fokozottan veszélyeztetettek és a „normális” testépítők összehasonlítása során kiderült, hogy az izomdiszmorfia szempontjából magas kockázatú személyek szignifikánsan fiatalabbak voltak, magasabb volt az ideálisnak tartott testsúlyuk, illetve kifejezetten nagyobb mértékben voltak testedzésfüggőek.
„Szintén a modern trendekre válaszoló téma a tetoválásgyűjtők vizsgálata. A tetovált embert a posztmodern társadalom tévhitek alapján negatív gondolatokkal bélyegzi meg” – mutat rá a dokumentum. Ezzel szemben a káros szenvedélyekre vonatkozó vizsgálati adatok ellentmondanak az előítéleteknek, viszont a tetováláshalmozókra jellemzőbb az impulzivitás, az egocentrizmus, és jobban kedvelik a szokatlan embereket és dolgokat, mint az 'átlagos' emberek” – mutatnak rá a szakemberek.