2024. November 16. szombat
Még az alkalmankénti síelés is hozzájárul a boldogsághoz, illetve javítja az egészségi állapotot. Azoknál a síelőknél lehetett megfigyelni a legjelentősebb pozitív változást, akik képesek voltak „kikapcsolni”, tehát minden másról megfeledkezni a pályán. A hódeszkások kevésbé élvezték a sportolást – derül ki egy friss kutatásból.

A síelés sokak számára évenkénti rituálét jelent, habár nem olcsó mulatság. Most már azonban mindenkinek rendelkezésre áll egy „hivatalos” indok a következő út lefoglalására: a téli sport ugyanis hozzájárul az egyéni boldogsághoz, még ha csak alkalmanként űzik is. Hyun-Woo Lee, a dél-koreai Yonsei Egyetem szakértője három nagyobb síparadicsom 279 látogatóját vonta be a vizsgálatba, mégpedig kérdőív segítségével.

A síelők és hódeszkások boldogságát és megelégedettségét az örömérzet, a tevékenység magával ragadó mivolta, valamint a mozgás után érzett elégedettség alapján mérték föl. Az önként jelentkező résztvevők 45 százaléka síelt, 40 százaléka hódeszkázott, 15 százalékuk pedig mindkét sportágat gyakorolta.

A válaszadók átlagosan négy és fél napot töltöttek az üdülőhelyeken, több mint kilenctizedük pedig évente kevesebb, mint öt alkalommal látogatott el oda. Azoknál mutatkozott a legnagyobb egészségügyi előny, akik minden másról megfeledkeztek a lesiklás közben. A tudósok szerint akár már egyetlen síelésnek is pozitív hatása volt a résztvevőkre. „A felnőttkorban űzött játék befolyásolja az egyén boldogságát, a társas együttléttel és testmozgással járó tevékenységek pedig testi-lelki oldalról egyaránt hozzájárulnak ahhoz” – vélekedik Dr. Lee. „Ez azokra is igaz, akik csak elvétve mozognak” – tette hozzá a szakértő, akinek értekezése az Applied Research in Quality of Life című szakfolyóiratban jelent meg.


Forrás: Medipress
2013. 12. 10.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -